Wykonujemy kompleksowo inwentaryzacje dendrologiczne (inwentaryzacje zieleni) wraz z projektem nowych nasadzeń. Inwentaryzacja zieleni jest ważnym elementem procesu projektowego. Jeśli chcesz sprawnie przejść przez cały proces administracyjny skontaktuj się z nami. Nasze doświadczenie pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych nerwów. Zapraszamy do współpracy przy inwentaryzacja zieleni Kraków.

OFERTA

MAPY GEODEZYJNE

MAPY GEODEZYJNE

Inwentaryzowane drzewa i krzewy nanosimy na mapy za pomocą narzędzi geodezyjnych. Dzięki temu nasze opracowanie jest wykonane zawsze bardzo precyzyjnie.

NASADZENIA ZAMIENNE

NASADZENIA ZAMIENNE

Wykonujemy projekty zieleni zamiennej w celu zmniejszenia kosztów związanych z usuwaniem drzew i krzewów. Dobrze przygotowany projekt zieleni jest podstawą do zwolnienia z opłat!

KOSZTY WYCINKI

KOSZTY WYCINKI

Dla naszych inwestorów przygotowujemy preliminarze opłat za wycinkę drzew i krzewów. Konsultujemy planowane inwestycje wraz z inwestorami i architektami. Tu nie może być niespodzianek.

DRZEWA NA PLACU BUDOWY

DRZEWA NA PLACU BUDOWY

Wykonujemy projekty zabezpieczania drzew na placu budowy jak również prowadzimy nadzory przy prowadzonych pracach budowlanych w obrębie zieleni.

EKSPERTYZY DENDROLOGICZNE

EKSPERTYZY DENDROLOGICZNE

Jeśli mamy wątpliwości co do stanu zdrowotności drzewa lub jego statyki wykonujemy dodatkowe badania. Takie ekspertyzy bywają pomocne przy uzyskiwaniu decyzji zezwalajacych na usunięcie drzew.

PORZĄDKOWANIE DZIAŁKI

PORZĄDKOWANIE DZIAŁKI

Oferujemy usługę porządkowania działki polegajacą na usunięcie wszystkich drzew i krzewów , które zgodnie z ustawą nie wymagają uzyskania decyzji o wycince.

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Telefon: 695-656-939

Terminy wykonania inwentaryzacji zieleni

Przewidywany czas potrzebny na wykonanie inwentaryzacji zieleni w Krakowie, przy dostępności mapy wynosi około:

 • do 50 pkt – do tygodnia
 • od 50 pkt do 200 pkt – do 3 tygodni
 • powyżej 200 pkt – termin ustalamy indywidualnie

Prace terenowe prowadzimy przez cały rok, również poza sezonem wegetacyjnym. Terminy zawsze ustalamy indywidualnie po spotkaniu z Zamawiającym z terenie. Wizja lokalna jest niezbędna do przygotowania oferty.

Koszt inwentaryzacji zieleni

Koszt inwentaryzacji dendrologicznej jest ustalany indywidualnie. Cena zależy od ilości drzew i krzewów jak również od lokalizacji, w tym dostępności obiektu. W celu otrzymania szczegółowej i wiążącej oferty prosimy o kontakt. Na terenie Krakowa i najbliższych okolic nie doliczamy sobie do ceny usługi kosztów dojazdu.

Możemy podać Ci szacunkową wycenę wykonania usługi – wypełnij poniższy formularz!

Inwentaryzacja zieleni Kraków

Z czego powinna składać się profesjonalnie wykonana inwentaryzacja zieleni

Wykonujemy pełną dokumentację inwentaryzacji zieleni. Jeśli zlecisz nam wykonanie inwentaryzacji zieleni my przeprowadzimy Cię szybko i bezboleśnie przez cały proces administracyjny. Mamy wieloletnie doświadczenie. Korzystając z naszych usług otrzymasz:

Rysunek określający usytuowanie drzew na mapie sytuacyjnej

Dla planowanych inwestycji wykonamy plansze pokazujące kolizję z planowaną inwestycją (obiektami budowlanymi i sieciami uzbrojenia terenu) z zaznaczeniem drzew do wycinki. Współpracujemy z geodetami jak również posługujemy się GPSem, dzięki czemu wykonujemy usługę kompleksowo – jeśli nie masz mapy – my wykonamy ją dla Ciebie!

Opis w tym tabelę z określeniem:
– gatunków drzew i krzewów obwodu pnia na wysokości 130 cm,
– wysokości i zasięgu korony drzew,
– powierzchni krzewów w m2,
– stanu zdrowotnego zieleni z zaznaczeniem drzew przeznaczonych do usunięcia.

Preliminarz opłat dla drzew i krzewów do wycinki – czyli wyliczymy ewentualne koszty wycinki

Projekty zieleni / nasadzeń zastępczych, które pomogą Ci uniknąć opłat za usunięcie drzew i krzewów.

Tak wykonana inwentaryzacja jest kompletną dokumentacją dendrologiczną potrzebną do złożenia wniosku o wycinkę. Do naszego projektu musimy jeszcze tylko dopiąć kilka formularzy, w tym oświadczeń i wypełnionych wniosków. Zrobimy to za Ciebie. Przeprowadzamy cały proces administracyjny! Daj nam upoważnienie – możemy pozyskać decyzję administracyjną na wycinkę drzew i krzewów lub ich przesadzanie. Jeśli chcesz to zrobić sam – pomożemy Ci wypełnić odpowiednie formularze.

Zanim zlecisz inwentaryzację zieleni

Coraz częściej świadczymy usługi porządkowe polegające na usunięciu drzew i krzewów, na które wycięcie zgodnie z ustawą nie musimy mieć pozwolenia. Jeśli masz działkę, na której pozwoliłeś urosnąć samosiejkom i nie jesteś pewien czy wolno Ci to wyciąć zadzwoń do nas. Możemy oznaczyć Ci w terenie drzewa, które możesz usuwać bez zezwolenia. Lepiej nie robić tego samemu – bo jeśli się pomylisz kary za usunięcia drzew mogą być bardzo dotkliwe. Oferujemy sprzątanie działek wraz z nadzorem, lub jeśli wolisz oznaczymy ci kolorowym sprayem egzemplarze, które ty będziesz mógł już sobie wyciąć sam. To znacznie obniży wykonywanie inwentaryzacji zieleni. Ułatwi to dostęp do wszystkich dużych drzew w terenie. Dodatkowo zmniejszy znacząco ilość egzemplarzy, a tu zazwyczaj płaci się od każdej sztuki.

Obszar działania _kraków i okolice

Najwięcej inwentaryzacji zieleni wykonujemy na terenie Krakowa. Mamy na swoim koncie jednak również kilka wykonanych opracowań na terenie innych gmin Polski południowej np: Kraków, Bochnia, Skawina, Andrychów, Wieliczka, Myślenice, Niepołomice, Zabierzów, Gaj , Mogilany, Krzeszowice.

budujesz dom rodzinny czy jesteś inwestorem

Inwentaryzacja zieleni KRAKÓW

dla klientów prywatnych

Chcesz wybudować w Krakowie dom dla siebie i rodziny, ale na twojej działce rosną drzewa i krzewy. Nic się nie martw. Jako osoba prywatna nie będziesz musiał ponosić kosztów wycinki. Opłaty dotyczą tylko przedsiębiorców – ty nim nie jesteś. Nie minie Cie jednak przejście całej procedury urzędowej. Jeśli nie wiesz jak to zrobić chętnie Ci pomożemy. Dla nas to chleb powszedni. Postaramy się szybko uzyskać dla Ciebie wszystkie zezwolenia. Doradzimy też, które drzewa warto zachować, tak aby w przyszłości świetnie wyglądały w ogrodzie. Po to jesteśmy. Zamów i nas pełną dokumentację – czuli inwentaryzacja zieleni Kraków

Inwentaryzacja zieleni Kraków

dla inwestorów

Jeśli budujesz obiekt wielorodzinny, lub obiekty usługowe w Krakowie licz się z tym, że koszty związane z wycinką drzew mogą być wysokie. Najlepiej zrobić inwentaryzacje już na etapie projektowania architektonicznego. Wtedy możesz ocalić jeszcze najcenniejsze drzewa i uniknąć sporych kosztów. Jeśli planujesz inwestycję zgłoś się do nas. Sprawdzimy co rośnie na twojej działce. Pomożemy uzyskać Ci wszystkie uzgodnienia i postaramy się zaoszczędzić jak najwięcej twoich pieniędzy. Mamy doświadczenie w składaniu wniosków – pracowaliśmy przy wielu krakowskich inwestycjach – Tobie też możemy pomóc!

Szkolenia

Od kilku lat szkolimy urzędników, drogowców, samorządowców jak i zarządców terenów zieleni jak gospodarować drzewostanem. Prowadzimy wykłady dotyczące wydawania decyzji administracyjnych. Jako wykładowcy w projekcie szkoleniowym „Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi. Szkolenie z zakresu oceny stanu, pielęgnacji oraz podejmowania decyzji o wycince drzew” jesteśmy na bieżąco z przepisami i najnowocześniejszymi technologiami. Jeśli chcesz, możemy i Ciebie zaprosić na najbliższe warsztaty – skontaktuj się z nami – zapraszamy.

INWENTARYZACJE ZIELENI WYKONUJEMY W KRAKOWIE I OKOLICACH

Podczas kilku lat pracy wykonaliśmy m.in:

 • inwentaryzacja zieleni w Krakowie przy Alejach Trzech Wieszczów,
 • inwentaryzacja zieleni przy Bibliotece Głównej AGH w Krakowie,
 • inwentaryzacja zieleni w ogrodzie zabytkowym – ul. Piłsudskiego w Krakowie,
 • inwentaryzacja zieleni na obszarze zabytkowym  – Plac Sikorskiego w Krakowie,
 • inwentaryzacja zieleni Kraków przy ul. Czarnowskiej,
 • inwentaryzacja zieleni Kraków dla Uniwersytetu Jagielońskiego – przy kompleksie medycznym na ul. Kopernika,
 • inwentaryzacja zieleni Kraków dla Uniwersytetu Rolniczego – przy ul.29 listopada i ul. Balickiej,
 • inwentaryzacja zieleni w Krakowie dla Instytutu Odlewnictwa – ul. Zakopiańska 73,
 • inwentaryzacja zieleni przy budynku biurowym Błękitek w Krakowie,
 • inwentaryzacja zieleni dla firmy ABM w Krakowie,
 • inwentaryzacja zieleni przy planowanej rozbudowie drogi ul. Stawowej _ ZRID,
 • inwentaryzacja zieleni przy planowanej rozbudowie drogi ul. Kamiennej _ ZRID,
 • inwentaryzacja zieleni przy planowanej budowie hotelu w Zakopanem – ul. Bulwary Słowackiego,
 • inwentaryzacja zieleni na Skwerze Koniewa – zlecenie Gmina Kraków,
 • inwentaryzacja zieleni przy Bulwarach w Krakowie – projekt stacja Wisła – zlecenie Gmina Kraków,
 • inwentaryzacja zieleni przy planowanej budowie domków jednorodzinnych – ul. Stawowa,
 • inwentaryzacja zieleni przy planowanej budowie domków jednorodzinnych – ul. Bieżanowska,
 • inwentaryzacja zieleni dla gminy Racławice,
 • inwentaryzacje zadrzewień przydrożnych w gminie: Bukowno, Klucze, Sułoszowa, Zabierzów, Morawica, Wiślica,
 • inwentaryzacja zieleni przy zbiorniku Bagry Wielkie – zlecenie Gmina Kraków,
 • inwentaryzacja zieleni na terenie osiedla przy ul. Rydla i Krzywy Zaułek w Krakowie – zlecenie Gmina Kraków,
 • inwentaryzacje zieleni parkowej: Park Dębnicki, Park Solvay, Park Tysiąclecia – zlecenie Gmina Kraków,
 • inwentaryzacje zieleni przy planowanych przyłączach i instalacjach ciepłowniczych w Krakowie i Skawinie.

Jak policzyć koszty wycinki – preliminarz

Jeśli chcesz wiedzieć jakie mogą być koszty związane z wycinką drzew – dobrze trafiłeś. Na naszym blogu zobacz wpis jak policzyć koszty wycinki w 2016 roku, gdzie krok po kroku pokażemy Ci jak policzyć koszty usunięcia drzew. Jeśli potrafisz rozpoznać gatunki drzew potem to już czysta arytmetyka. Jeśli nie potrafisz rozpoznać gatunków drzew – możemy Ci w tym pomóc. Wykonujemy operaty dla inwestorów, architektów, jak i biur nieruchomości. Prowadzimy doradztwo w zakresie zarządzania drzewostanem. Znamy przepisy i wiemy, które zapisy w nowej ustawie mogą zwolnić Cię z ponoszenia opłat. Współpraca z nami się opłaca.

Obszar działania

Najwięcej inwentaryzacji zieleni wykonujemy na terenie Krakowa. Mamy na swoim koncie jednak również kilka wykonanych opracowań na terenie innych gmin Polski południowej np: Kraków, Bochnia, Skawina, Andrychów, Wieliczka, Myślenice, Niepołomice, Zabierzów, Gaj , Mogilany, Krzeszowice.

Jak wygląda inwentaryzacja zieleni:

Do rysunków dołącz tabelę – opisz w nim wszystkie zinwentaryzowane rośliny. Uzasadnij swój wniosek o usunięcie drzewa. Policz koszty wycinki drzew – pokaż urzędnikowi, że zdajesz sobie sprawę z kosztów na jakie się narażasz!

L.P. Nazwa łacińska Nazwa polska Obwód pnia (cm) lub powierzchnia (m2) Średnica korony (m) Wysokość (m) Uwagi Grupa Opłata bazowa (za cm obwodu lub m2 powierzchni) Współczynnik różnicujący Opłata Do wycięcia Zwolnienie
1 Acer pseudoplatanus Klon jawor 214 3 91.54 5.55 108722.06 tak nie
suma: 108722.06

Chcesz wyciąć drzewa, a nie wiesz od czego zacząć. Przepisy są dla Ciebie niejasne, lub nie masz czasu na chodzenie po urzędach? A może po prostu nie potrafisz tego zrobić. Nie znasz gatunków drzew i nie wiesz jak je mierzyć. Nie potrafisz wypełnić wniosku na wycinkę drzewa. Wymogi urzędów sprawiają, że coraz trudniej jest uzyskać uzgodnienie w zakresie zieleni. Zleć inwentaryzację dendrologiczną profesjonalnej firmie. Zaoszczędzi nie tylko twój czas ale nerwy i pieniądze. Jeśli posiadasz działkę w Krakowie – pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące – dopiero po zapoznaniu się z tematem wyślemy ofertę. Potrzebna Ci  inwentaryzacja zieleni Kraków to twoje miasto – zadzwoń do nas! inwentaryzacja zieleni Kraków  inwentaryzacja zieleni Kraków