Projekt obywatelski 2015, Kraków rządzi!

Kto składał z nami wniosek:

Grupę Zielone Pojęcie tworzą znajomi – miłośnicy drzew. Są w niej też osoby profesjonalnie zajmujące się kształtowaniem zieleni (architekci krajobrazu, leśnicy, ogrodnicy).

Po co to wszystko:

Projekt zakłada przeprowadzenie rewitalizacji zieleni przy ul. Serenno Fenn`a w Krakowie. Ta niewielka ulica przylegająca do Placu Biskupiego. Ze względu na zły stan roślinności wymaga przeprowadzenia prac porządkowych. Rewitalizacja zieleni pasa drogowego ulicy Sereno Fenn`a, polega na odtworzeniu założenia historycznego na terenie Starego Miasta. Pierzeję ulicy tworzą kamienice o charakterze modernistycznym, którym niegdyś towarzyszył monogatunkowy szpaler drzew, podkreślający ich wyjątkowość (zdjęcie historyczne uzyskane od jednej z mieszkanek). Rewitalizacja zieleni wpłynie korzystnie na estetykę miejsca oraz podniesie atrakcyjność Starego Miasta zarówno z punktu widzenia mieszkańców jak i wśród turystów podążających szlakiem krakowskiego modernizmu.

Kiedyś ulica wygląda tak – prawda że elegancko!

Dzisiaj przez zaniedbania, ulica nie wygląda już tak imponująco. Liczymy, że uda nam się przywrócić tej krakowskiej uliczce wcześniejszy blask.

Stan dzisiejszy – oraz wizualizacja pokazująca projektowaną zieleń.

OPIS PROJEKTU – projekt obywatelski 2015

Rezultatem jest wykonanie nowych nasadzeń w profesjonalny sposób (wymiana ziemi, wykonanie systemy do napowietrzania bryły korzeniowej). Poprzez zastosowaną technologie i przy zaangażowania mieszkańców w opiekę nad drzewami (np. regularne podlewanie w gorące i suche dni) uzyskamy gwarancję na utrzymanie się zieleni w dobrej kondycji w tak trudnych miejskich warunkach.

Dodatkowo zakłada się: wymiana drzew pozwoli na przeprowadzenie rekultywacji gleby, która umożliwi prawidłowy wzrost i rozwój posadzonym roślinom. Ogrodzenie wydzielonych pasów zieleni ma zabezpieczyć je przed niszczeniem przez parkujące samochody.

CHARAKTERYSTYKA DŁUGOTERMINOWYCH SKUTKÓW

Realizacja zadania spowoduje: – zwiększenie walorów estetycznych i dekoracyjnych miasta (ulica zaniedbana bez walorów estetycznych); – poprawa jakości życia mieszkańców; – wzrost kosztów utrzymania poprzez konieczność prowadzenia ciągłych systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych (formowanie krzewów, odchwaszczanie, podlewanie).

 

W razie pytań dotyczących projektu prosimy o kontakt!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*