Co powinien zawierać projekt zieleni

Każdy projekt zieleni realizowany na terenach publicznych jak również przy większych inwestycjach wymaga stworzenia odpowiedniej dokumentacji. Warunkiem dobrej realizacji jest nie tylko świetny pomysł, ale również szczegółowa specyfikacja. Oferujemy wykonywanie projektów zieleni zarówno budowlanych, jak również pełnych opracowań wykonawczych. Do zwymiarowanych i opisanych rysunków zawsze dołączamy opis i tabele przedmiarowe. Gotowy projekt zieleni zawiera tabele z zliczonymi ilościami potrzebnego materiału do wykonania projektu. Rośliny są szczegółowo opisane, podane są wielkości i parametry zamawianych egzemplarzy. To jest zabezpieczeniem dla inwestora na etapie realizacji. Dobrze przygotowany projekt zieleni pozwoli na wyłonienie wykonawcy, które wie czego się od niego oczekuje.

projekt zieleni w mieście

Rysunki

część rysunkowa składa się w zależności od zakresu opracowania zazwyczaj z kilku rysunków:

rzut całości założenia,
plan nasadzeń,
rysunki nawierzchni,
projekt małej architektury,
detale.


Opis

opis jest uzupełnieniem do rysunków;

przedstawia wytyczne co do sposobu sadzenia roślin, wykończenia terenu jak również sposobu zabezpieczenia istniejących roślin na terenie budowy.


Przedmiar

jest zestawieniem materiałów potrzebnych do zrealizowania zadania;

zestawienie mat. roślinnego,
zestawienia mat. wykończeniowych,
zestawienie małej architektury.


Nadzór

podczas trwania budowy nadzorujemy wykonywane prace,

pilnujemy bezpieczeństwa istniejących drzew na terenie budowy,

uczestniczymy w odbiorach wspierając inwestorów.

ZOBACZ W CZYM MOŻEMY CI POMÓC

Projekt zieleni przy budynkach użyteczności publicznej

Specjalizujemy się w projektach zieleni miejskiej. To zieleń łatwa w utrzymaniu, elegancka, zgodna z najnowszymi trendami. Wykonujemy projekty rewitalizacji skwerów i zieleńców, jak również wykonujemy kompleksowe projekty tworzące nowe przestrzenie miejskie. Na swoim koncie mamy sporo realizacji. Staramy się wykonywać projekty kompleksowo tak aby zieleń współgrała z istniejącą architekturą. Dbamy o szczegóły. W przestrzeni miejskiej niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich nawierzchni, małej architektury takiej jak ławki, czy kosze na śmieci. Współpracujemy z biurami architektonicznymi tworząc realizacje w Krakowie jak i na terenie całej Polski. W ciągu ostatnich kilku lat zaprojektowaliśmy zieleń towarzyszącą budynkom: Centrum Energetyki AGH (u. Czarnowieska), Centrum Informatyki AGH (Kawiory), Centrum Biurowe Błękitek (Aleje Pokoju 1), Centrum Dialogu (Park Ocalałych w Łodzi), Klinika Macierzyństwo w Krakowie,  i wiele innych.

Parki

Podczas kilka lat pracy tworzyliśmy kilka większych terenów zieleni. Park w Racławicach, 80 arowy skwer przy skrzyżowaniu Alei Trzech Wieszczów w Krakowie i ul. Czarnowieskiej – przedłużenie Parku Krakowskiego i kilka zieleńców o charakterze rekreacyjnym w przestrzeni publicznej miasta Krakowa. Jesteśmy dumni z naszych realizacji. Staramy się na bieżąco uaktualniać naszą galerię projektów zieleni, tak abyście mogli na bieżąco śledzić wydarzenia. Jeśli podobają ci się nasze projekty zaproś nas do współpracy.

Dziedzińce

Zagospodarowywanie dziedzińców daje nam wiele możliwości. Możemy kreować w tych małych podwórkach całkiem odrębne zielone przestrzenie. Chcemy namawiać naszych klientów na efektywniejsze wykorzystywanie swoich podwórek. To od nas zależy czy polubimy nasz najbliższe otoczenie. Czasami nie wiele trzeba, aby zamienić nieprzyjemny zapuszczony dziedziniec w przyjemny zielony zakątek. Każdy metr w mieście jest cenny – nie marnuj go!  Pomożemy ci to zrobić.

ogród kolei

Mała architektura

Architekt krajobrazu to osoba znająca się na roślinach jak ogrodnik, ale równie dobrze poruszająca się w tematach bardziej technicznych. Dzięki temu nasze projekty zieleni tak dobrze wkomponowują się w przestrzenie miejskie bo nie tylko wybieramy świetne rośliny ale umiemy dobrać do nich odpowiednią małą architekturę. Piękno roślin doskonale podkreślają dobrze dobrane donice, pergole i kwietniki. Ogrody buduję też nawierzchnie, ogrodzenia, ławki – wszelkiego rodzaju meble ogrodowe. Dobre zaprojektowany ogród jest kolejnym salonem, w którym mamy czuć się dobrze. Zastanów się jakie masz potrzeby, a my pomożemy Ci je zrealizować.

platan rozpięty

Projekt zieleni  na dachu i w donicy

Zieleń na dachach to już prosta sprawa. Jeszcze kilkanaście lat temu oglądaliśmy pierwsze realizacje z zachodu z zazdrością. Dzisiaj sami mamy wieloletnie doświadczenie. Korzystamy ze sprawdzonych systemów, które są gwarancja sukcesu. Praktykowanie zawodu architekta w mieście spowodowało, ze mamy na swoim koncie wiele realizacji nasadzeń roślin w donicach – w betonowej przestrzeni to często jedyna szansa na wprowadzenie zieleni. Wiemy jakie rośliny najlepiej sobie radzą i jak im pomagać w tych trudnych warunkach. Pomożemy zaprojektować Ci rośliny na stropodach, rośliny do donic, pnącza na elewację, co tylko potrzebujesz. Powiedz nam co Ci chodzi po głowie, a my postaramy Ci się pomóc.

Zielone ściany – projekt zieleni we wnętrzu

Ponieważ nie zajmujemy się produkcją na wielką skalę podchodzimy do każdego projektu indywidualnie. System przez nas opracowany pozwala nam na tworzenie projektów na specjalne zamówienie. Projekty robimy kompleksowo – od koncepcji poprzez projekty branżowe, aż po samo wykonanie. Taka żywa zielona ściana to połączenie natury i nowoczesnej techniki. Ze względu na fakt, że korzystamy z własnych systemów i nie musimy płacić skomplikowane sieci dystrybutorów nasza oferta cenowa jest bardzo konkurencyjna. Napisz do nas, a powiemy Ci więcej.