Bambusy w Krakowie – trochę Azji w nowoczesnym stylu

Bambusy w przestrzeni miejskiej

Bambusy coraz częściej można spotkać w Europie. Te azjatyckie rośliny doskonale wkomponowują się z orientalne ogrody jak również doskonale współgrają z nowoczesną architekturą. Rośliny te doskonale nadają się na zielone parawany- szybko bardzo rosnąc tworzą zielone bariery nie zajmując też przy tym zbyt dużej powierzchni. Sadząc bambusy w Krakowie musimy oczywiście wziąć pod uwagę nasze uwarunkowania klimatyczne. Tu nie ma się czego obawiać. Nasi szkółkarze tak selekcjonują odmiany, że w ofercie znajdziemy rośliny odporne nawet na mrozy sięgające -35 stopni C. Gdzie kupić takie rośliny – my polecamy nasze sprawdzone źródło – Panią Karolinę Kowalewską ze Szczecina. Jest znawcą tych roślin i na pewno pomoże dobrać odpowiednie gatunki do naszych założeń ogrodowych.

bambusy w Krakowie 2

Co trzeba wiedzieć o bambusach – czyli kilka słów wstępu.

Bambusy można podzielić na dwie grupy roślin – na bambusy drzewiaste i rosnące w kępach Bambusy drzewiaste są bardzo ekspansywne. Znacznie szybciej się rozrastają i potrzebują więcej miejsca. Zaleca się przy nich stosowanie barier anty korzeniowych, które pomogą powstrzymać niekontrolowany rozrost rośliny. Bambusy kępiaste to często odmiany trochę mniejsze, łatwiejsze do prowadzenia. Bambusy są zatem bardzo zróżnicowane. Możemy znaleźć odmiany okrywowe dorastające do 0,5 metra wysokości. Jest grupa roślin, które świetnie spisze się na żywopłoty – polecam tu korzystanie z bambusów dorastających do 2-3 metrów jak również i giganty osiągające nawet do 5-8 metrów wysokości. Przed zamówieniem zrób projekt ogrodu. Zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć – a na pewno wśród szerokiego asortymentu uda Ci się znaleźć odpowiednie bambusy do Twojego ogrodu.

bambusy w Krakowie 3

Bambusy w Krakowie

Bambusy w Krakowie można spotkać przy Mangha Muzeum. My planujemy nasadzić bambusy w Krakowie tym roku na Kampusie AGH. Projekt został już wstępnie zaakceptowany, więc pozostało już tylko czekanie na wiosnę.

bambusy w Krakowie

Odmiany bambusów dostępne w Polsce

Nie chcemy powielać wielu istniejących już w internecie wpisów na temat bambusów. Skorzystaj ze źródła z którego sami korzystamy. Właścicielka sklepu BambusowyGaj jest uroczą osobą, która nie tylko jest pasjonatem, ale doskonałym specjalistą w zakresie sadzenia i pielęgnacji roślin. Na pewno chętnie Ci doradzi. Jeśli chcesz założyc swój bambusowy ogród w Krakowie zadzwoń do nas – my chętnie Ci w tym pomożemy!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*