blog architektura krajobrazu

czyli z życia naszej pracowni

Szukasz inspiracji, chcesz zaprojektować ogród, a może sam jesteś projektantem –  zapraszamy Cię na nasz blog, gdzie możesz dowiedzieć się nad czym aktualnie pracujemy, ale także co nam się podoba i co nas inspiruje. Możesz też pomóc nam udoskonalić nasze projekty biorąc aktywny udział w tworzeniu naszego blog. Nie tylko szukamy ciekawych tematów ale też zapraszamy do zadawania pytań i dyskusji pod wpisami. Jeśli chcesz, abyśmy poruszyli jakiś temat na blogu – napisz do nas! blog architektura krajobrazu

pasy irgi

Żywopłot liściasty do ogrodu – co wybrać?

Doradztwo przed zakupem działki

Inwentaryzacje zieleni w zimie

Jaka choinka do ogrodu?

Jeśli nie wyobrażasz sobie ogrodu bez świątecznego drzewka w okresie zimowym, chętnie Ci pomożemy! W projektach ogrodów ale też zieleni osiedlowej bardzo często prosicie nas o znalezienie miejsca na zimozielone drzewko, które w Święta Bożego Narodzenia będzie pełnić rolę choinki. Jaka choinka do ogrodu będzie dla Was najlepsza i co musicie rozważyć zanim zakupicie Wasze […]

Naturalistyczny ogród

Jak założyć rabatę bylinową?

Rabaty bylinowe coraz częściej pojawiają się w naszych projektach czy to ogrodów czy przestrzeni publicznych. We wpisie opisujemy najważniejsze aspekty przy projektowaniu rabat bylinowych.

Nadzór nad realizacją projektu ogrodu

W swoich ofertach na projekty mieliśmy w zwyczaju oferować nadzór nad realizacją projektu ogrodu jako dodatkową opcję. Ostatnio jednak jesteśmy coraz bliżsi podjęcia decyzji, że nadzór zostanie wliczony w cenę usługi i skorzystanie z niego będzie konieczne. Dlaczego? Jednym w powodów jest to, że przy wykonywaniu projektów dla Państwa bardzo starannie wybieramy rośliny. W każdym […]

Zielona elewacja w Katowicach

Kilka słów o projekcie zielonej elewacji, który realizowany będzie w Katowicach na inwestycji przy ul. Wiertniczej.

Doradztwo przed zakupem działki _inwentaryzacje zieleni

Przed zakupem działki warto dobrze przemyśleć przyszłą inwestycję. Poza popularnymi analizami wykonanymi przez architektów warto dowiedzieć się jakie mogą być koszta i problemy związane z ewentualną wycinką zieleni.

Ankieta projekt ogrodu

Zmieniamy się dla Was! Aby jak najlepiej dostosować ofertę na projekt oraz sam projekt do Waszych potrzeb wprowadzamy nowe narzędzie – od dziś dostępna jest ankieta projekt ogrodu pozwalająca na szybkie przesłanie nam potrzebnych infroomacji!

projekt ogródka działkowego

Projekt ogródka działkowego

Projekt ogródka działkowego oddany! Czekamy na zdjęcia z realizacji! Ogródki działkowe to ostatnio modny sposób na znalezienie swojego zielonego azylu w mieście. Jeśli chcecie zaprojektować taki ogródek a nie wiecie jak się za to zabrać, zapraszamy do kontaktu!

Pilna wycinka drzewa niebezpieczne

Czy na drzewa niebezpieczne trzeba uzyskiwać decyzję Kilka dni temu przez Kraków przeszła potężna burza z gradobiciem. Wiele drzew ucierpiało. Zwłaszcza w starym drzewostanie widać powyłamywane konary. Kilka drzew całkowicie się przewróciło. Zadają Państwo często pytanie, czy na drzewa zniszczone, połamane, martwe (drzewa niebezpieczne) wywrócone konieczne jest uzyskanie decyzji na wycinkę. Otóż tak. Nawet na […]

Anna Becker

Anna Becker

architekt krajobrazu, bloger

„BLOG architektura krajobrazu” prowadzimy od niedawna. Zajmujemy się pisaniem o ogrodach, projektowaniu,  architekturze, przestrzeni miejskiej i innych zielonych wydarzeniach. Podglądamy światowe trendy, publikujemy projekty z zakresu architektury krajobrazu – szukamy inspiracji. Na co dzień interesujemy się najbliższym otoczeniem, więc piszemy sporo o naszym mieście Kraków oraz o tym co dzieje się w naszej pracowni. We wpisach poruszamy tematy, którymi zajmujemy się na co dzień. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Zachęcamy do pisania do nas. Chętnie skorzystamy z Waszych tematów. Jeśli jest coś, co uważasz za ciekawe – napisz do nas. Chętnie o tym napiszemy!

ZOBACZ INNE CIEKAWE BLOGI OGRODOWE: