DIY w ogrodzie czyli zrób to sam

Pierwsze lekcja jak ozdobić swój ogród tanim kosztem. Czyli DIY w ogrodzie – to naprawdę łatwe.

Siedzisko ogrodowe ze starej opony.

tire rope ottoman

Dzisiaj pokaże Ci jak zrobić stylowe siedziska. Zrobienie puf zewnętrznych nie powinny być dla ciebie trudne.

Co potrzebujesz:

  • starą oponę
  • sklejkę wodoodporną
  • kilka gwoździków i młotek
  • klej w pistolecie
  • ładny sznurek
  • lakier do zabezpieczenia przed warunkami zewnętrznymi

Jak zrobić siedziska ogrodowe DIY

Jeszcze nie wiem jak wyciąć takie kółko w sklejce, ale myślę, że nasz stolarz pracujący po sąsiedzku nam pomoże. Sznurek znajdziemy pewnie w internecie – w marketach budowlanych są takie linki niby żeglarskie – ale obawiam się, że kolorystyka nam nie spasuje. Pozostałe rzeczy na pewno kupimy w marketach budowlanych (młotek i gwoździki na pewno mamy). Jak zawsze skorzystamy z porady sprzedawców, aby dobrać odpowiedni lakier – dobrze byłoby nasz sznurek zabezpieczyć przed wilgocią. To wydaje się dość łatwe.

Dopiero zaczynamy nasza przygodę z DIY (do it yourself – czyli zrób to sam). Mam nadzieję, że dobrze nam pójdzie i już całkowicie złapiemy bakcyla. Na wiosnę obiecujemy że damy nowe zdjęcia z naszego ogrodu. Siedziska z opony na pewno się tam znajdą. Sznurka znając nas będziemy szukać wytrwale, aby znaleźć idealnie piękny. Szkoda, ze właśnie zaczyna się zima i z ogrodu przez najbliższe miesiące będziemy korzystać mniej. Mi się marzy wielki salon ogrodowy, gdzie cała rodzina i przyjaciele będą mogli razem usiąść. Takie pufy na pewno nam się sprawdzą. Będziemy bardzo dumni z naszego DIY w ogrodzie.

Jeśli nasze wskazówki były dla ciebie przydatne proszę prześlij nam zdjęcia twoich puf. Będzie nam bardzo miło opublikować je na naszej stronie!

Jeśli chcesz zobaczyć więcej porad DIY szukaj na naszym blogu po tagach. Będziemy starać się w miarę na bieżąco uzupełniać wpisy. Jeśli masz jakieś swoje ciekawe rozwiązania na robienie domowymi sposobami mebli lub ozdób ogrodowych – podziel się nimi z nami. Chętnie pokażemy twoje dzieła na naszej stronie! Pozdrawiamy serdecznie wszystkich majsterkowiczów!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*