Czyli kolejny wpis dumnej Krakowianki – czyli fotorelacja z ul Rajskiej – nowe drzewa uliczne w Krakowie!

Ostatnie nasadzenia przy ul. rajskiej to wzorcowy przykład nasadzeń ulicznych w mieście. Zobacz jak wygląda ul. Rajska kilka dni po zasadzeniu roślin. Najlepiej oczywiście idź tam na spacer!

drzewa uliczne - nasadzenia przy ul. rajskiej w krakowie

Duże drzewa uliczne w mieście – da się!

Na ukończeniu są prace wykończeniowe przy nasadzeniach drzew ulicznych na ul. Rajskiej. Kilka dni temu dojechały piękne lipy. Potężne drzewa o obwodach powyżej 40 cm to najnowsze `wielkie` nasadzenia w naszym mieście. Takie realizacje to przede wszystkim ukłon w stronę mieszkańców. W ścisłym centrum drzew ubywa, a te nowo sadzone nie rekompensowały strat zieleni. Z inicjatywy ZZM udało się jednak zrealizować ambitny projekt. Nowe drzewa, mimo że jest jeszcze przed rozwojem liści już wyglądają poważnie. To nie są liche badyle, ale poprawnie ukształtowane drzewa uliczne. Takie nasadzenia dają gwarancje, że przez najbliższe kilka lat nie będzie potrzebne przeprowadzanie żadnych dodatkowych pielęgnacji. Przy zakupie młodych egzemplarzy musimy w początkowej fazie wzrostu drzew często prowadzić korekty pokroju. Tu ogrodnicy napracowali się jeszcze w swoich szkółkach. Pomimo wyższej ceny lip, miasto zaoszczędzi na późniejszej pielęgnacji – a my jako mieszkańcy mamy prawdziwą metamorfozę ulicy. Jako dumna mieszkanka Krakowa załączam kilka zdjęć zrobionych w dniu dzisiejszym!

drzewa uliczne - nasadzenia przy ul. rajskiej w krakowie

To kolejne nasadzenia turzyc z połączeniu z żywopłotem grabowym. U nas te rośliny doskonale sprawdzają się w przestrzeniach miejskich. Zieleń w Krakowie zaczyna nabierać charakteru. Do dobra zmiana zauważalna w ostatnim czasie. Widać, że architekci krajobrazu mają coraz większy wpływ na kształtowanie miasta. Mam nadzieję, że tendencja ta utrzyma się i coraz więcej naszych ulic i skwerów będzie nie tylko porządkowane, ale również projektowana na wysokim poziomie. Wierzę, że dobre zagospodarowanie zieleni w mieście to doskonała inwestycja w wizerunek Krakowa!

Znasz fajne miejsce w Krakowie – podziel się nim z nami!

Czy wam też się podoba? Może macie jakieś miejsca, w naszym mieście, które wg. was można byłoby obfotografować i się nimi trochę pochwalić. Wyślijcie nam je na maila – chętnie je opublikujemy!

10 maja udało mi się odwiedzić Rajską ponownie. Efekt końcowy jest bardzo udany – zobaczcie sami naszą galerię!