Wykonujemy kompleksowo inwentaryzacje dendrologiczne (inwentaryzacje zieleni) wraz z projektem nowych nasadzeń. Inwentaryzacja zieleni jest ważnym elementem procesu projektowego. Jeśli chcesz sprawnie przejść przez cały proces administracyjny skontaktuj się z nami. Nasze doświadczenie pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych nerwów. Zapraszamy do współpracy przy inwentaryzacja zieleni Kraków.

CO POWINNA ZAWIERAĆ INWENTARYZACJA ZIELENI

CZĘŚĆ GRAFICZNA

Rysunek w skali 1:500 z zaznaczoną lokalizacją i zasięgiem koron drzew i krzewów.

CZĘŚĆ OPISOWA

Gdzie podajemy: nazwę łacińską i polską, obwód pnia mierzony na wys. 130 cm, wysokość i zasięg korony drzewa, pow. krzewów, stan zdrowotny zieleni.

PRELIMINARZ

Preliminarz opłat dla drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia – czyli wyliczymy ewentualn koszty wycinki.

PROJEKT

Projekty zieleni / nasadzeń zastępczych – zalecane.

JAK PRACUJEMY

SPOTKANIE W TERENIE

SPOTKANIE W TERENIE

Spotykamy się w terenie planowanej inwentaryzacji. Po wcześniejszym przesłaniu przez klienta map sprawdzamy stan faktyczny. Jesteśmy już w stanie dokonać oceny, i doradzić klientowi w zakresie planowanej wycinki. Coraz częściej przygotujemy oceny opłacalności inwestycji. Świadomi inwestorzy przed przystąpieniem do realizacji zamierzeń budowlanych coraz częściej dokładnie sprawdzają potencjał miejsca, w tym stan zadrzewienia działek. Pozwala im to realnie ocenić potencjał inwestycyjny działki jak również określi koszty związane z usuwaną zielenią, która może kolidować z ich planami.

W ciągu kolejnych kilku dni wysyłamy szczegółową ofertą na maila.

PORZĄDKOWANIE DZIAŁKI

PORZĄDKOWANIE DZIAŁKI

Coraz częściej świadczymy usługi porządkowe polegające na usunięciu drzew i krzewów, na które wycięcie zgodnie z ustawą nie musimy mieć pozwolenia. Jeśli masz działkę, na której pozwoliłeś urosnąć samosiejkom i nie jesteś pewien czy wolno Ci je wyciąć – zadzwoń do nas. Możemy oznaczyć Ci w terenie drzewa, które możesz usuwać bez zezwolenia. Lepiej nie robić tego samemu – bo jeśli się pomylisz kary za usunięcia drzew mogą być bardzo dotkliwe. Oferujemy sprzątanie działek wraz z nadzorem, lub jeśli wolisz oznaczymy ci kolorowym sprayem egzemplarze, które ty będziesz mógł już sobie wyciąć sam. To znacznie obniży wykonywanie w przyszłości inwentaryzacji zieleni. Łatwiej pracuje się zarówno geodetom jak i osobą wykonującym inwentaryzacje.

MAPY GEODEZYJNE

MAPY GEODEZYJNE

Jeśli nie posiadasz jeszcze map, my możemy je dla ciebie wykonać. Do prowadzenia inwestycji niezbędne jest naniesienie precyzyjnej lokalizacji zieleni na mapę. Pracujemy z geodetami, wykonujemy mapy zarówno do celów projektowych jak również nanosimy zieleń na istniejące już mapy.

Przy dużych inwentaryzacjach, zwłaszcza na terenach gdzie zarządzanie zielenią jest na wysokim poziomie zalecamy znakowanie drzew za pomocą tzw. arbotagów. Świadczymy usługi znakowania drzew, gdzie w terenie nabijamy na poszczególne egzemplarze numery, które następnie odpowiadają numeracji zawartej na rysunkach i w tabelach. To bardzo ułatwia zlecanie prac porządkowych i pielęgnacyjnych zarządcom terenów zielonych.

INWENTARYZACJE

INWENTARYZACJE

Wykonujemy prace terenowe przez cały rok, również w okresie bezlistnym. Wykonujemy kompleksowe opracowania, w tym rysunki, tabele oraz opisy. Na potrzeby składania wniosków na wycinkę przygotowujemy preliminarze opłat za usuwaną zieleń.

Dla starych egzemplarzy o dużej wartości przyrodniczej robimy dodatkowo badania tomografem. Badamy zieleń pod kątem oceny ryzyka związanego z rozłamaniem lub przewróceniem się drzewa. Ekspertyzy wykonujemy dla wybranych drzew.

Przygotowujemy szczegółowe plany ochrony drzewa na placu budowy.

NASADZENIA ZAMIENNE

NASADZENIA ZAMIENNE

Na potrzeby składania wniosków na wycinkę związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej przygotowujemy dla inwestorów projekty nasadzeń zamiennych. Jesteśmy w stanie wykonać taki projekt na terenie działki inwestora jak również w sytuacji braku miejsca na takie nasadzenia, uzgadniamy projekty z zarządcami terenów gminnych. Dobrze przygotowany projekt ułatwia sprawne uzyskanie decyzji na wycinkę nie narażając inwestorów na ponoszenie wysokich opłat za usuwanie zieleni.

UZYSKANIE DECYZJI NA WYCINKĘ

UZYSKANIE DECYZJI NA WYCINKĘ

Nie potrafisz wypełnić wniosku na wycinkę drzewa? A może nie masz czasu na chodzenie po urzędach?

Zleć to profesjonalnej firmie. Przekaż nam tylko pełnomocnictwo, a my już zajmiemy się uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń. Poprawnie przygotowany wniosek nie tylko zaoszczędzi ci wiele nerwów, ale i czasu.  Współpraca z nami się opłaca.

SZKOLENIA

SZKOLENIA

Od kilku lat szkolimy urzędników, drogowców, samorządowców jak i zarządców terenów zieleni jak gospodarować drzewostanem. Prowadzimy wykłady dotyczące wydawania decyzji administracyjnych. Jako wykładowcy w projekcie szkoleniowym „Drzewa w otwartym krajobrazie – instrukcja obsługi. Szkolenie z zakresu oceny stanu, pielęgnacji oraz podejmowania decyzji o wycince drzew” jesteśmy na bieżąco z przepisami i najnowocześniejszymi technologiami. Jeśli chcesz, możemy i Ciebie zaprosić na najbliższe warsztaty – skontaktuj się z nami – zapraszamy.

budujesz dom rodzinny czy jesteś inwestorem

Inwentaryzacja zieleni KRAKÓW

dla klientów prywatnych

Chcesz wybudować w Krakowie dom dla siebie i rodziny, ale na twojej działce rosną drzewa i krzewy. Nic się nie martw. Jako osoba prywatna nie będziesz musiał ponosić kosztów wycinki. Opłaty dotyczą tylko przedsiębiorców – ty nim nie jesteś. Nie minie Cie jednak przejście całej procedury urzędowej. Jeśli nie wiesz jak to zrobić chętnie Ci pomożemy. Dla nas to chleb powszedni. Postaramy się szybko uzyskać dla Ciebie wszystkie zezwolenia. Doradzimy też, które drzewa warto zachować, tak aby w przyszłości świetnie wyglądały w ogrodzie. Po to jesteśmy. Zamów i nas pełną dokumentację – czuli inwentaryzacja zieleni Kraków

Inwentaryzacja zieleni Kraków

dla inwestorów

Jeśli budujesz obiekt wielorodzinny, lub obiekty usługowe w Krakowie licz się z tym, że koszty związane z wycinką drzew mogą być wysokie. Najlepiej zrobić inwentaryzacje już na etapie projektowania architektonicznego. Wtedy możesz ocalić jeszcze najcenniejsze drzewa i uniknąć sporych kosztów. Jeśli planujesz inwestycję zgłoś się do nas. Sprawdzimy co rośnie na twojej działce. Pomożemy uzyskać Ci wszystkie uzgodnienia i postaramy się zaoszczędzić jak najwięcej twoich pieniędzy. Mamy doświadczenie w składaniu wniosków – pracowaliśmy przy wielu krakowskich inwestycjach – Tobie też możemy pomóc!

Jak wygląda inwentaryzacja zieleni:

Do rysunków dołącz tabelę – opisz w nim wszystkie zinwentaryzowane rośliny. Uzasadnij swój wniosek o usunięcie drzewa. Policz koszty wycinki drzew – pokaż urzędnikowi, że zdajesz sobie sprawę z kosztów na jakie się narażasz!

L.P. Nazwa łacińska Nazwa polska Obwód pnia (cm) lub powierzchnia (m2) Średnica korony (m) Wysokość (m) Uwagi Grupa Opłata bazowa (za cm obwodu lub m2 powierzchni) Współczynnik różnicujący Opłata Do wycięcia Zwolnienie
1 Acer pseudoplatanus Klon jawor 214 3 91.54 5.55 108722.06 tak nie
suma: 108722.06

Chcesz wyciąć drzewa, a nie wiesz od czego zacząć. Przepisy są dla Ciebie niejasne, lub nie masz czasu na chodzenie po urzędach? A może po prostu nie potrafisz tego zrobić. Nie znasz gatunków drzew i nie wiesz jak je mierzyć. Nie potrafisz wypełnić wniosku na wycinkę drzewa. Wymogi urzędów sprawiają, że coraz trudniej jest uzyskać uzgodnienie w zakresie zieleni. Zleć inwentaryzację dendrologiczną profesjonalnej firmie. Zaoszczędzi nie tylko twój czas ale nerwy i pieniądze. Jeśli posiadasz działkę w Krakowie – pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące – dopiero po zapoznaniu się z tematem wyślemy ofertę. Potrzebna Ci  inwentaryzacja zieleni Kraków to twoje miasto – zadzwoń do nas! inwentaryzacja zieleni Kraków  inwentaryzacja zieleni Kraków