Choć pora nie sprzyja aktywności na zewnątrz, w pracowni dziś głównym tematem jest inwentaryzacja zieleni, a dokładnie aktualizacja wykonanej dwa lata temu dokumentacji na zlecenie architektów inwentaryzacji. Temat powrócił wraz z wykonanym przez architektów nowym zagospodarowaniem terenu. Jak się okazuje część zieleni jest w kolizji z nowym zagospodarowaniem. W związku z tym dokumentacja musi zostać przygotowana na nowo: w terenie sprawdzamy wszystkie zmiany jakie zaszły w zieleni, w tym jej parametry i stan fitosanitarny. Co ciekawe, większość drzew przyrosła 5-10 cm w stosunku do wcześniejszych pomiarów. Trochę nas to zaskoczyło 😉
Inwentaryzacja zieleni a konserwator
Teren na którym wykonana została inwentaryzacja zieleni znajduje się pod nadzorem konserwatora. W takich sytuacjach cała zieleń którą usuwamy z terenu musi zostać skonsultowana i zatwierdzona przez konserwatora. Składanie wniosków na wycinkę wygląda trochę inaczej – to właśnie konserwator jest organem wydającym zgodę na usunięcie zieleni.
Jeśli jesteście właścicielami terenu zabytkowego, znajdującego się pod opieką konserwatora i nie wiecie jak ugryźć problem wycinki zieleni, zapraszamy do nas – mamy za sobą już wiele wniosków, z pewnością pomożemy!
Jeśli chcecie zapoznać się z naszymi tematami, gdzie pracowaliśmy z konserwatorem, zapraszamy do portfolio