W ciągu roku wykonujemy różnego rodzaju inwentaryzacje. Za każdym razem typ inwentaryzacji zieleni jest dobierany do potrzeb inwestora i rodzaju inwestycji. Wśród różnych typów inwentaryzacji jakie wykonujemy pojawiają się także inwentaryzacje zieleni ogólne.

Czym różnią się inwentaryzacje zieleni ogólne od szczegółowych?

Inwentaryzacje zieleni ogólne charakteryzują się mniejszą szczegółowością – nie oceniamy każdego drzewa z osobna poprzez podanie jego dokładnych paramentrów (średnicy korony, pierśnicy, wysokości, opisu stanu sanitarnego). W trakcie takich ogólnych inwentaryzacji teren dzielony jest na grupy/ sektory. Grupy te mogą charakteryzować się np. innym składem gatunkowym, zagęszczeniem roślinności itp. Każda z grup jest opisana – podawane są szacunkowe ilości roślin dla danej grupy, średnie obwody, szacunkowe ilości zieleni wymagającej uzyskania zgody na wycinkę, szacunkowe koszta wycinki.

Dla kogo inwentaryzacja ogólna?

Inwentaryzacje zieleni ogólne są cennym źródłem informacji zarówno dla architektów jak i dla firm zajmujących się oceną ryzyka i opłacalności inwestycji np. zakupu działki. Jednym z ważnych składowych takiego opracowania jest właśnie inwentaryzacja, która pozwala między innymi określić ilość wymaganych postępowań administracyjnych dotyczących zieleni z przeprowadzeniem których musi liczyć się inwestor, oszacować wstępne koszta dotyczące gospodarki zieleni dla inwestora czy określić ryzyko zablokowania/ograniczenia inwestycji właśnie ze względu na wysokie walory rosnącej na terenie zieleni.

inwentaryzacja zieleni Kraków
Jak zamówić inwentaryzację ogólną?

Jeśli planujecie inwestycje na porośniętej zielenią działce, zwróćcie się do nas o inwentaryzację ogólną. Do wyceny usługi potrzebne będą informacje takie jak: zakres inwentaryzacji (mapka, lokalizacja), dostępność działki, termin realizacji usługi, szczegółowość zamawianej inwentaryzacji. Więcej informacji możemy udzielić po kontakcie lub zapraszamy do zakładki inwentaryzacje zieleni.