Od wielu lat wykonujemy inwentaryzacje dla potrzeb klientów indywidualnych, biur architektonicznych, inżynierów projektujących sieci uzbrojenia, deweloperów czy gmin. Standardowo, większość inwentaryzacji wykonywaliśmy w okresie kiedy na drzewach są liście. Od kilku lat wykonujemy także inwentaryzacje zieleni w zimie, a dokładniej w okresie od późnej jesieni do wiosny.

Inwentaryzacje zieleni w zimie, w stanie bezlistnym są znacznie trudniejsze – wymagają bardzo dobrej znajomości roślin i polegają na rozpoznawaniu zieleni po pędach zimowych (ułożeniu pąków zimowych). Dokształciliśmy się w tym temacie i możemy śmiało stwierdzić, że, wbrew pozorom, świat zimowych pędów jest bardziej różnorodny i kolorowy niż by się mogło wydawać 😉 Jeśli chodzi o inne wyznaczniki do rozpoznawania gatunków w zimie są jest to np. charakterystyczny pokrój czy kora.

Dziś właśnie jesteśmy w terenie na jednej z takich inwentaryzacji na północnych obrzeżach Krakowa. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z  terenu – zobaczcie jak wyglądają inwentaryzacje zieleni w stanie bezlistnym.

Galeria z zimowej inwentaryzacji

Click here to add your own text