Chcemy Wam opowiedzieć o lekkim odświeżeniu jednego z projektowanych przez nas ogrodów, który został zrealizowany kilka lat temu. Często zdarza się, że dopiero po realizacji ogrodu i rozpoczęciu jego użytkowania okazuje się, że chcemy wprowadzić dodatkowe elementy, które umiliły by nam czas który w nim spędzamy. W przypadku tego ogrodu, właściciele zdecydowali się na montaż jacuzzi w ogrodzie oraz zaaranżowanie skarpy widocznej z frontu budynku. Całość miała być utrzymana w duchu nowoczesnego minimalizmu. W związku ze zmianami w ogrodzie należało więc przeprojektować znaczną część już wykonanych rabat.

Koncepcja Jacuzzi

Zdecydowaliśmy się na lokalizację jacuzzi w ogrodzie w pobliżu tarasu drewnianego oraz jego obudowę. Jacuzzi zostało więc obudowane ściankami pokrytymi spiekiem kwarcowym, który pojawia się także we wnętrzu domu oraz  drewnianymi schodkami i podestami, które wyposażone zostały w szereg schowków. Ciekawym elementem są drewniane podesty, z którego jeden stanowi dużą skrzynię do przechowywania natomiast drugi zlokalizowany jest nad schowkiem i dzięki ruchomemu elementowi może także pełnić rolę leżaka do opalania. Dodatkowo, na istniejącym murku gabionowym zbudowano drewnianą półkę.

Przy aranżacji zieleni wykorzystane zostały elementy rabaty zbudowanej z kul bukszpanowych oraz czosnków ozdobnych wykończonych żwirem.

aranżacja jacuzzi w ogrodzie pod Krakowem

Koncepcja schodów

Do frontu budynku przy którym zlokalizowany jest ogród przylega niewielka skarpa prowadząca do głównej furtki w ogrodzie. Ta część ogrodu nie jest często wykorzystywana, jednak ze względu na swoją lokalizację z przodu budynku, właściciele chcieli ją zaaranżować tak, by stała się atrakcyjną przestrzenią dopasowaną do nowoczesnego charakteru budynku.

Na skarpie zaprojektowane zostały minimalistyczne schody betonowe zbudowane z dużego formatu płyt z betonu architektonicznego. Główną ideą jest uzyskanie efektu zawieszonych i zamocowanych jedynie w skarpie płyt. Dodatkowo zdecydowano się na delikatne podświetlenie ich od dołu. Schodom towarzyszą jednolite nasadzenia miskanta i owsiczki kontrastujące swoją miękkością z twardymi elementami betonowymi i podkreślające nowoczesny charakter ogrodu.

aranżacja skarpy w ogrodzie

Mamy nadzieję, że przearanżowany ogród spełnia już wszystkie oczekiwania swoich właścicieli. Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia z realizacji którymi podzielimy się już wkrótce!