Szkolenie _ ochrona drzew / jak dbać o zieleń

Szkolenie – jak pielęgnować zieleń

ZIELEŃ Jestem bardzo zadowolone ze szkoleń, które odbyły się w ostatnim czasie w okolicach Olkusza w ramach programu Drogi dla Natury. W szkoleniu wzięli udział pracownicy Urzędu Gminy w Kluczach oraz Bukowno, urzędnicy z wydziałów ochrony środowiska z gmin sąsiadujących (Olkusza, Wolbromia, Zawiercia, Trzebini i Dąbrowy Górniczej), drogowcy z Jaworzna, lokalni miłośnicy drzew i pracownicy firm wykonujących zieleń z rejonu. Uczestnicy angażowali się w dyskusję, były rozmowy dotyczące losu drzew. W szkoleniach wzięło udział prawie 60 osób, w tym przede wszystkim urzędnicy z gmin współpracujących (gminy Bukowno i Klucze) oraz gmin ościennych. Oprócz urzędników wydziałów ochrony środowiska dopisały lokalne firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni, dla których zieleń jest bardzo ważna. To świetnie, bo również od nich zależy jak będą wyglądały zadrzewienia przydrożne. Zwracaliśmy uwagę na dobre praktyki – jak dbać o zieleń. Naszym zadaniem było dać narzędzia urzędnikom do ochrony drzew i krzewów.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom. ZIELEŃ

jak pielęgnować drzewa – zieleń w Krakowie

ZIELEŃ Zgodnie z programem pierwszego dnia skupialiśmy się na aspektach przyrodniczych, drugiego na kulturowej i utylitarnej roli alej. Rozmawialiśmy też o projektowaniu alej i prawidłowym doborze sadzonek co było ciekawą i ważną częścią szkolenia również dla biorących udział w spotkaniu projektantów (w tym naszych przyjaciół z Żywca – Ani i Łukasza ). Uczestnicy zwracali uwagę na to, że oprócz wiedzy, którą szkolenia poszerzają zwracają one uwagę na problem zanikania alei przydrożnych z krajobrazu, który wcześniej zauważali, ale być może nie doceniali skali zjawiska.

Jak napisać  specyfikację – zamawiamy zieleń

ZIELEŃ Nasza pracownia prowadziła wykłady z zakresu projektowania oraz sporządzania dokumentacji technicznej. Kasia Mucha mówiła dużo o prawidłowym projektowaniu zadrzewień przydrożnych. Zachęcał również do prowadzenia odpowiedniej polityki zarządzania drzewami. Poruszała tematykę udziału społecznego w zarządzaniu zielenią. Ja opowiadałam o prawidłowej ochronie drzew na placu budowy. W innych tematach pomagali nam pracownicy Wydziału Kształtowania Środowiska Pan dr inż. Przemysław Szwałko i Jarosław Tabor, oraz Pan Tomasz Jaworski, pracownik UJ.

jak pielęgnować drzewa – zieleń w Krakowie

Mimo zakończenia szkolenia w piątek po południu dalej trwała dyskusja w podgrupach. Szkolenie zostało bardzo pozytywnie ocenione i w ankietach i w rozmowach osobistych.

Podobne wpisy:
https://projektzieleni.pl/szkolenie-_-ochrona-drzew/
https://projektzieleni.pl/szkolenia-edukacyjne-dlaczego-warto-dbac-o-drzewa/

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*