L.p. Nazwa polska Nazwa łacińska Pierśnica [cm] Korona [m] Wysokość [m] Uwagi Opłata
0.00 + Pień

SUMA: 0.00

Kalkulator służy do obliczania kosztów wycinki drzew. Pozwala także na przygotowanie i wyeksportowanie kompletnej listy drzew do wycinki wraz z określonymi kosztami. Wykonywane obliczenia są oparte na wytycznych ustawy o ochronie przyrody oraz wysokości stawek określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 3 lipca 2017. Kalkulator wycinki drzew pozwala więc szybko oszacować z jakimi kosztami będzie mierzyć się Inwestor.

Jak korzystać z kalkulatora kosztów wycinki drzew?

1.Z dostępnej w kalkulatorze listy gatunków wybierz interesującą Cię pozycje – Nazwa łacińska zostanie automatycznie dopisana.

2. W kolumnie obwód drzewa podaj obwód w cm zmierzony na wysokości 130 cm.

3. Jeśli drzewo rozwidla się poniżej wysokości 130cm na dwa lub więcej pni – dodaj obwody wszystkich pni mierzonych na wys. 130cm.

4. Jeśli nie masz możliwości pomiaru drzewa na wys. 130cm zmierz je zaraz pod miejscem rozwidlenia.

5. Dodatkowo, aby wyeksportować pełną dokumentację dopisz wysokość drzewa, szerokość korony mierzone w metrach. W kolumnie uwagi możesz też dopisać pozostałe informacje o drzewie (np. stan fitosanitarny, widoczne uszkodzenia, gniazda itp.)

6. Twoja tabela jest gotowa – możesz ją wyeksportować.

Nasze urządzenie działa zarówno na komputerach jak i telefonach i tabletach. Możesz więc z niego śmiało skorzystać w terenie lub podczas rozmowy z Inwestorem.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Telefon: 695-656-939


Inne nasze kalkulatory

Poza kalkulatorem wycinki posiadamy także inne kalkulatory z których możesz skorzystać przy projektowaniu. Zapraszamy do naszego kalkulatora żywopłotów formowanych, swobodnych oraz kalkulatora traw ozdobnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółowo jak obliczać koszty wycinki zapraszamy do artykułu.