*Obok nazwy rośliny zamieszczono wysokość rośliny np. H:100-120, gdzie
100 -wysokość bez kwiatostanów : 100
120 – wysokość z kwiatostanem : 100
dla odmian niezwiązujących kwiatostanów powtórzono pierwszą wysokość

Zobacz inne kalkulatory!

Trawy ozdobne popularne są od dobrych kilku lat. Na początku jednak naszej przygody z projektowaniem traw dużą trudnością było znalezienie informacji w jakiej odległości sadzić trawy ozdobne oraz ile sadzi się ich na metr kwadratowy. Ciągłe pytanie, “ile sadzi się rozplenicy na metr kwadratowy”, “ile sadzi się miskanta na metr kwadratowy”, “ile sadzi się trzcinnika na metr kwadratowy” spowodowały zmobilizowały nas do zebrania wszystkie informacje w jedno miejsce. Mamy nadzieję, że narzędzie to będzie dla Was pomocne.

Jak działa nasze narzędzie

Nie wiesz ile traw ozdobnych posadzić na metr kwadratowy? Masz rabatę w ogrodzie i zastanawiasz się ile roślin masz kupić? Kalkulator traw ozdobnych pozwoli Ci w szybki sposób precyzyjnie policzyć ilość traw potrzebnych do utworzenia gęstej rabaty trawiastej w twoim ogrodzie. Jedyne co musisz zrobić to zmierzyć powierzchnię rabaty, którą chcesz obsadzić trawami ozdobnymi. Nasz kalkulator sam policzy ile musisz kupić sadzonek! Narzędzie uwzględnia wiele popularnych gatunków i odmian roślin, które doskonale sprawdzają się w naszym klimacie. Z kolei kalkulator żywopłotów z traw pomoże Ci policzyć sadzonki potrzebne do utworzenia zwartego pasa żywopłotu.

Założenia naszego kalkulatora traw:

Nasz kalkulator traw ozdobnych wylicza ilość roślin potrzebną do utworzenia gęstej rabaty (z zachowaniem charakterystycznych cech pokrojowych traw – poszczególne sadzonki po wyrośnięciu nie będą “ściśnięte”). Jeśli chcesz uzyskać efekt “pojedynczych traw” zmniejsz ilość sadzonek.

Rozstawa sadzenia zależy od pokroju i wielkości (zwłaszcza szerokości kępy) docelowej sadzonki – trawy rosną dość szybko, więc efektu zrośnięcia się roślin można spodziewać się już po kilku sezonach. Traw nie powinno się sadzić zbyt gęsto. To zepsuje efekt aranżacyjny, pokrój traw jest bardzo często malowniczy.

Kiedy stosować trawy ozdobne:

Trawa ozdobna to element, który wprowadza do ogrodu pewną dzikość i naturalną swobodę. Można go łączyć z wieloma grupami roślin.  Wysokie trawy ozdobne to dobre tło dla mniejszych roślin – krzewów i bylin. Niższe trawy ozdobne doskonale wyglądają zmieszane z kolorowymi bylinami. Podstawowa zasada – dobiera się gatunki o podobnych wymaganiach. Warto też zwrócić uwagę na kolorystykę, która u traw zmienia się podczas sezonu. Pamiętaj – mieszając trawy z innymi roślinami musimy zmniejszyć ilość traw, aby dać miejsce na ich towarzyszy.

Pomóż nam udoskonalić nasze kalkulatory!

Zobacz też nasze inne  kalkulatory – kalkulator żywopłotów swobodnych, kalkulator żywopłotów formowanych,  lub inne – zobacz w zakładce kalkulatory.

W kalkulatorze traw nie wpisano wszystkich gatunków i odmian (jest ich naprawdę wiele), ale jeśli uważasz, że brakuje jakieś trawy z której często korzystasz w projektowaniu daj nam o tym znać.

Jeśli masz jakieś uwagi do naszego narzędzia, proszę powiedz nam o tym, możemy razem udoskonalić nasz kalkulator. Zostaw komentarz poniżej! Mamy nadzieję, że narzędzie to pomoże ci znaleźć odpowiedź na często zadawane pytanie_ile sadzić się traw ozdobnych na metr kwadratowy.

Pomóż nam udoskonalić nasze kalkulatory!

Zobacz też nasze inne  kalkulatory – kalkulator żywopłotów swobodnych, kalkulator żywopłotów formowanych,  lub inne – zobacz w zakładce kalkulatory.

W kalkulatorze traw nie wpisano wszystkich gatunków i odmian (jest ich naprawdę wiele), ale jeśli uważasz, że brakuje jakieś trawy z której często korzystasz w projektowaniu daj nam o tym znać.

Jeśli masz jakieś uwagi do naszego narzędzia, proszę powiedz nam o tym, możemy razem udoskonalić nasz kalkulator. Zostaw komentarz poniżej!

The last comment needs to be approved.
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*