Kolor w ogrodzie

Zima już prawie za oknem, a ja dzisiaj będę pisać o kwiatach. I to bardzo kolorowych. Chciałam pokazać kilka zdjęć, gdzie kolor w ogrodzie mnie zachwycił. W bardzo prostu sposób udało się uzyskać dobry efekt. Proszę spojrzeć na zdjęcia zamieszczone w galerii – może w ten sposób namówię Was na kolor w ogrodzie. Jeśli lubicie intensywne barwy użycie zdecydowanego kolory może sprawić, że wasz ogród będzie wyglądać bardzo oryginalnie.

Ogród pełen barw

Dobrym sposobem, aby przedłużyć kwitnienie w naszym ogrodzie jest ustawianie, a właściwie przestawianie donic z roślinami. Wtedy możemy zawsze wystawiać na pierwszy plan te egzemplarze, które są w danym momencie najbardziej atrakcyjne. Wymaga to od nas oczywiście sporo pracy (zwłaszcza biorąc pod uwagę, ze uprawa roślin w pojemnikach jest często dużo trudniejsza), ale daje nam to sporo możliwości – przede wszystkim łatwe wprowadzanie zmian – a przecież zmienność jest jedną z najciekawszych cech w ogrodach. Jeden z najładniejszych ogrodów kwitnących odwiedziłam w tym roku podczas pobytu w Irlandii. Ogród Hellen Dillon należy zobaczyć!

kolorowy-ogród-3 kolorowy-ogród-4

Ogród pomarańczowy:

Można zdecydować się też tylko na jedną barwę. Mimo, że pomarańcz nie jest moim ulubionym kolorem, muszę przyznać, że efekt tu uzyskany  mi się bardzo spodobał. Poniżej zdjęcia z malutkiego ogrodu, gdzie na tle zielonych liści i traw wybijają się pomarańczowe kwiaty oraz meble ogrodowe – w tym samym odcieniu. To doskonały pomysł  aranżacji dla małych ogródków. W niedrogi sposób, używając prostych naturalnych materiałów uda nam się uzyskać lekko rustykalny charakter. Ograniczenie koloru sprawi, że nasz ogród będzie w pewien sposób nowoczesny, choć nawiązujący do ogródków wiejskich. Bardzo dobry efekt za nieduże pieniądze.

pomarańczowy-ogród-3 pomarańczowy-ogród-2 pomarańczowy-ogród

Ogród czerwony

20070721RHS Tatton13.JPG

Zobacz więcej we wpisie ogród czerwony.

Ogród różowy

Przedstawiam Wam zdjęcia z ogrodu nawiązującego do historycznego jednak w nowym stylu – ogród różowy, czyli ogród róż w towarzystwie klonu palmowego. Tu nawiązanie do ogrodu włoskiego, renesansowego. Kwitnące róże, oraz drzewa w donicach, na tle zimozielonego żywopłotu. Tu jednak ogród lekko uwspółcześniony – mi się całkiem podoba. Warto zwrócić uwagę na doskonałe połączenie kolorystyczne. Klon palmowy nie jest rośliną występującą w ogrodach renesansu, jednak trzeba przyznać, że bardzo dobrze prezentuje się w otoczeniu róż. U nas niestety nie dorośnie do takich rozmiarów w donicy, nasz klimat nie jest aż tak sprzyjający dla roślin. Można jednak starać się poszukać rośliny zastępczej – może innej odmiany klonu o czerwonych liściach , czy jabłoni ozdobnej.

różowy-ogród

wystawa ogrodowa

Więcej o tym ogrodzie zobaczysz tu: ogród różowy.

tu warto również odwiedzić nasz stary wpis gdzie przedstawiamy  tulipany rosnące w Krakowie. Użycie w zdecydowany sposób roślin poprzez posadzenie jednej odmiany na dużej płaszczynie daje super efekt. Nie bójmy się takich nasadzeń. Zwłaszcza jeśli podoba nam się jakaś roślina – dajmy jej szansę.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*