mchy – łatwa zielona ściana

W ostatnim czasie pisaliśmy sporo na temat zielonych ścian. Wertykalne ogrody są świetne, ale nie ma co ukrywać, że to dość kosztowne rozwiązania. Na cenę ma wpływ potrzeba częstego serwisowania roślin dla ich prawidłowego rozwoju. Alternatywą są mchy, które są nie tylko tańsze w montażu jak również bardzo łatwe w utrzymaniu.

Mchy w domu – jak najbardziej!

zielona ściana z mchami

 

Oferujemy Państwu wykonanie zielonych ścian, które nie potrzebuje ani nawożenia ani podlewania. Wystarczy wybrać ścianę – niezbyt nasłonecznioną a my zajmiemy się resztą. Zamontowane panele porośnięte mchem poradzą sobie same (we wnętrzach z suchym powietrzem zalecamy spryskiwanie zraszaczem ścian 1 raz w tygodniu). To doskonale rozwiązanie dla osób lubiących zieleń, a nieposiadających zbyt wiele czasu na prowadzenie regularnej pielęgnacji. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Kolor mchu można wybrać z szerokiej palety barw – możemy wybarwić rośliny naturalnymi barwnikami nawet do jaskrawych pomarańczy, burgundów czy odcienia niebieskiego. Mchy to niewymagająca zieleń dla wymagających klientów.

Mchy sprawdzają się oczywiście również na zewnątrz. Pisaliśmy już zresztą dawną o urokliwym mszanym ogrodzie – dziedzińcu, gdzie udało się projektantom stworzyć bajkowy ogród.  Tu też prosta zasada – znowu musimy unikać słońca. I to tyle – PROSTE PRAWDA.

Podglądamy co się dzieje na świecie czyli mchy – łatwa zielona ściana u Googla

Inspiracja z wysokiej półki – czyli świetny ogród google garden. Doskonale zagospodarowany stary dziedziniec obrośnięty winobluszczem świetnie wygląda z ekranami wypełnionymi panelami z mchu. Może uda nam się skusić Krakowian i u nas w mieście też zrealizujemy podobny projekt.

mchy - łatwa zielona ściana mchy - łatwa zielona ściana mchy - łatwa zielona ściana mchy - łatwa zielona ściana mchy - łatwa zielona ściana

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*