projekt zieleni nadzory nad projektem

Często wspominamy naszym Inwestorem o ważnej roli, jaką pełnią nadzory nad projektem w trakcie jego powstawania. Naszym zdaniem są one kluczowym elementem do udanej realizacji i pozwalają na bieżąco rozwiązywać problemy pojawiające się na budowie. Dlatego też zawsze w naszych ofertach znajdziecie pozycję nadzorów. Skorzystanie z nich jest opcjonalne. W naszej opinii jednak nadzory są niesłychanie ważne, zwłaszcza w przypadku gdy projekt wykonywany jest zdalnie, za pośrednictwem biura architektonicznego. Takie projekty zdarzają się najczęściej przy inwestycjach deweloperskich i osiedlach zabudowy wielorodzinnej.

Aktualnie prowadzimy zdalnie nadzory nad projektem zieleni osiedlowej powstającym etapowo we Wrocławiu – Nowy Grabiszyn firmy Spravia. Zaprojektowana przez nas we Wrocławiu zieleń w dużej mierze stanowi rozległe nasadzenia krzewów, traw ozdobnych i rabat trawiasto-bylinowych. Inwestor i wykonawca zwrócili się więc do nas z pytaniami dotyczącymi projektu. Pojawiły się kwestie takie jak możliwa wymiana gatunków, odmian,  zmiany wielkości sadzonek czy zmiany rozstawu roślin. Dodatkowo, pojawiły się pytania dotyczące elementów dachu intensywnego, substratu dachowego oraz materiałów do wykończenia terenu. Jednak najważniejszą kwestią były nasadzenia w obrębie rabaty bylinowej.

W przypadku wprowadzania rabat wielogatunkowych często pojawia się w trakcie realizacja potrzeba nadzorów. Dlaczego? Rabaty bylinowe są bardzo szczegółowo projektowane, a każda zamiana odmiany bez nadzoru projektanta może zaburzyć docelowy efekt. W trakcie realizacji zdarzyć się może, że dana odmiana nie jest dostępna i należy szukać dla niej zamienników. Zamiany odmian i gatunków najlepiej konsultować z projektantem, który najlepiej zna projekt i jego założenia – wysokości roślin, kolorystykę, długość kwitnienia, ozdobność kwiatów, sylwetkę zimową itp. Wszystkie te elementy wpływają bezpośrednio na efekt końcowy.

Z tego powodu zawsze cieszymy się kiedy wykonawcy zwracają się do nas z prośbą o pomoc z nadzorach!

Jeśli chcecie poczytać o naszym projekcie, zapraszamy TU. Jeśli chcecie podglądnąć etapy powstawiania osiedla możecie zrobić to na stronie Spravi KLIK.