Czy tu komuś palma odbiła?

palmy w donicach

Oj chyba tak. W ostatnich miesiącach mieszkańcy Katowic mogę wypoczywać w cieniu palm. Feniksy kanaryjskie wyglądają mocno egzotycznie – ale to raczej udany projekt.  Drzewa rosnące w donicach są atrakcją kolejnego rewitalizowanego placu Śląska. Palmy w donicach wraz ze sztuczną rzeką sprawiają wiele radości nie tylko młodym mieszkańcom miasta. Co ciekawe – palmy w Katowicach pamiętają też starsi Ślązacy. W latach 60-tych palmy ozdabiały rynek i okolice dworca kolejowego Katowic. Projekt wyglądający dziś na innowacyjny nawiązuje do starych pocztówek – czy to nie ciekawe!

Jak Wam się podoba palmy w donicach? Bo mi bardzo. Zwłaszcza, że pogoda była ładna. Szkoda tylko że w okolicach godziny 17 większa część placu była już w cieniu wysokich budynków. Ktoś chyba nie do końca przemyślał miejsce. Projekt udany – lokalizacja …. do dyskusji. Według  mnie park wodny powinien mieć nasłonecznienie przez cały dzień – czy też się ze mną zgadzasz?

Palmy w donicach pożyczone

Zimą palmy wrócą na swoje miejsce czyli do gliwickiej palmiarni. Przez okres lata zajmują się nimi pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej. Do ich obowiązków należy przede wszystkim regularne podlewanie palm. Palmy najpóźniej pod koniec września opuszczą Katowice. Muszą być one schowane zanim temperatury spadną. Palmy w donicach będzie łatwo przetransportować. Miejmy nadzieję, że wrócą na rynek również przyszłą wiosną.