Kolejny projekt zrealizowany zgodnie z planem

Otoczenie nowoczesnego budynku

Cień wysokiego budynku, ruchliwa ulica o dużym natężeniu ruchu – ale się da. Odpowiednio dobrane rośliny to klucz do sukcesu. Dlatego też powtarzamy sprawdzoną receptę i znowu tworzymy żywopłot z cisu, który tak świetnie nam się sprawdził przy alejach – otoczenie Górnika i Hutnika i kopiowany był przez miasto przy Muzeum Narodowym – bardzo miło jest być kopiowanym przez miasto.  Otoczenie nowoczesnego budynku Centrum Energetyki w Krakowie w swojej prostej formie potrzebowało prostej, ale efektownej zieleni. Cień dał szanse na posadzenie roślin zimozielonych (w naszych warunkach klimatycznych to właśnie w cieniu rosną one najlepiej). Pasy irgi, runianki i oczywiście żółtej trzmieliny (kolor podkreśla akcent barwny budynku) posadzono dopiero kilka dni temu. Więcej zdjęć wrzucimy za kilka miesięcy. Będziecie mogli zobaczyć jak rośliny zrastają się ze sobą tworząc zielone kobierce.

Możemy być zadowoleni

Tak pisano o nas w prasie: “No i sztandarowy przykład Krakowa: zieleń na Akademii Górniczo-Hutniczej. Kampus AGH to jedyne miejsce w Krakowie, gdzie każde drzewo jest indywidualnie nawadniane. Budowy prowadzone teraz przy Czarnowiejskiej pięknie ilustrują też sposób myślenia władz uczelni: budynki są jeszcze nieskończone, ale już otacza je roślinność. Już są sadzone drzewa, krzewy, trawa.” – Dominika Wantuch – Rozmowa z dr Moniką Bogdanowską z Politechniki Krakowskiej, aktywistką miejską Cały tekst: gazeta.pl

To właśnie o Centrum Energetyki Pani dr Monika Bogdanowska wspomniała w wywiadzie. Miło jest patrzeć jak sadzone są rośliny, gry równocześnie we wnętrzach ustawiane są nowe meble. Zieleń nie musi być traktowana po macoszemu. To naprawdę nie jest już wielki nakład finansowy przy realizacji wielkich inwestycji, a ma ogromny wpływ na końcowy efekt.

Miło było czytać, ale pochwały zasłużone. Rzeczywiście AGH jest doskonałym Zarządcą terenów zieleni. Pod swoją opieką posiadają wiele hektarów w Centrum Miasta, które mogą służyć za przykład. Chwaląc się dalej – miło nam, że właśnie na terenie AGH odbywają cyklicznie zajęcie terenowe studentów Uniwersytetu Rolniczego. Zieleń z całą pewnością jest wizytówką uczelni. Nam jest bardzo miło, że jesteśmy zaproszeni do współpracy przy kolejnym zielonym temacie. Praca przy projekcie – Otoczenie nowoczesnego budynku Centrum Energetyki to przyjemność.