OGRÓDEK LOKATORSKI W KRAKOWIE

Projekt ogródka lokatorskiego to modny temat. Aktualnie prawie każdy nowy blok czy apartamentowiec posiada rozległy taras lub – na parterze – ogródek lokatorski. Ogródki lokatorskie dają możliwość posiadania niewielkiej zielonej przestrzeni w mieście, bez konieczności budowania domu. Są też ciekawa alternatywą dla rodzin z dziećmi.

Ogródek lokatorski który zaprojektowaliśmy był silnie ocieniony w związku z czym konieczny był odpowiedni dobór roślin. Właściciele chcieli mieć dużo zieleni z niewielkim trawnikiem do zabawy dla dzieci oraz opcją na późniejsze obsadzenie trawnika zielenią. Zobaczcie nasz pomysł na aranżację ogródka lokatorskiego w Krakowie.

Projekt ogródka lokatorskiego – widok w nocy

Aranżacja ogródka lokatorskiego

Projekt ogródka lokatorskiego skupiał się głównie na rozplanowaniu funkcjonalnym przestrzeni, zgodnie z potrzebami rodziny. Ogródek posiadał dwa niewielkie tarasy betonowe, które nie spełniały potrzeb mieszkańców ze względu na swoje małe wymiary. Dlatego też zdecydowaliśmy się na znaczne powiększenie tarasu przy salonie i stworzenie jadalni zewnętrznej z miejscem na stół dla 6 osób.

Projektowany ogród jest silnie ocieniony przez stare i wysokie drzewa rosnące na działce sąsiedniej. Między innymi z tego względu, trawnik, który pokrywał teren ogrodu nie sprawdzał się – właściciele zdecydowali się docelowo na rezygnację z trawnika i zastąpienie go roślinnością. Ze względu na obecne potrzeby rodziny realizację podzielono na 2 etapy. Aktualnie, póki część ogrodu użytkowana jest przez małe dzieci, zdecydowano się na zachowanie fragmentu trawnika. Trawnik w przyszłości zamieniony zostanie na płyty (uzupełnienie ścieżki) i nasadzenia zieleni. Przestrzeń zaaranżowaliśmy tak, aby jej zmiana była jak najłatwiejsza.

Ze względu na nasłonecznienie terenu, w ogrodzie postawiliśmy na rośliny cieniolubne, o żywym, nasyconym kolorze zieleni z dodatkiem bieli pojawiającej się w postaci kwiatów czy detali liści. Nasadzenia mają różną fakturę liści oraz wysokość i zaprojektowane są w stylu naturalistycznym. Naszym celem było stworzenie leśnej rabaty, zmiennej w trakcie sezonu. Warunki terenu (zacienienie, duża wilgotność) pozwoliły nam na wprowadzenie roślin zimozielonych, głównie w postaci traw ozdobnych.

OPCJA TYMCZASOWA –  OGRÓD Z TRAWNIKIEM DLA DZIECI

Projekt ogródka lokatorskiego – widok w nocy

Skontaktuj się z nami

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Telefon: 695-656-939