nieduży ogród – DUŻE rośliny

Projekt ogrodu Kraków powstawał zimą, w lipcu zakończyły się prace ogrodnicze. Błyskawiczna realizacja udała się dzięki naszej ekipie, która sprawnie działała na budowie. Również dlatego, że postawiliśmy tym razem na duże sadzonki. Dzięki temu już w kilka dni udało nam się uzyskać zadowalający efekt.

Gotowy żywopłot:

Często klienci pytają nas jak duży można posadzić żywopłot. Rośliny można kupić dzisiaj naprawdę imponujących rozmiarów. Poniższe zdjęcia mam nadzieję, że pokażą państwu tuje jakie ostatnio kupiliśmy dla naszego klienta. Dla skali podpowiem, że ogrodzenie ma wysokość 2.2 m. Dodam dodatkowo, że rośliny, które rosną w ziemi można sadzić przez cały okres wegetacyjny – czyli od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni – w tym również latem). Dlatego nic nas nie powstrzymuje, aby stworzyć piękny ogród w jeden sezon. Zapraszamy do zapoznania się naszą galerią zdjęć pt projekt ogrodu Kraków.

projekt ogrodu Kraków

projekt ogrodu Kraków

żywopłot-z-tui---2-m-wysokości---zaraz-po-posadzeniu

projekt ogrodu Kraków

Jak wyglądały prace w “projekt ogrodu Kraków”:

Czyli budowa ogrodu krok po kroku:

ZIEMIA

Ze względu na fakt, ze ziemia była bardzo gliniasta sprowadzono kilkanaście worków piasku. To najlepszy sposób, by sprawić, aby ziemia w naszym ogrodzie była bardziej przepuszczalna. Każdy kto miał do czynienia z gliną wie, jak trudno na niej rosną rośliny, dlatego warto pomyśleć o zmieszaniu gruntu z piaskiem – to niedroga inwestycja, która się opłaca.

początek-prac---praca-z-ziemią

budowa projekt ogrodu Kraków

PRACE ZIEMNE CD

Zanim zaczniemy budować nasz ogród należy rozprowadzić po ogrodzie wszystkie potrzebne instalacje. My w naszym ogrodze zrobiliśmy wyjścia do nawodnienia oraz oświetlenia:

rozporowadzenie-wody-po-ogrodzie

budowa projekt ogrodu Kraków

ZAKUPY

To dość przyjemna cześć całego procesu budowania ogrodu. W szkółkach można znaleźć naprawdę spory asortyment. Warto również korzystać jednak z firm nie tylko lokalnych. Czasami sprawdzenie roślin nawet z innego miasta może okazać się opłacalne. Niektóre szkółki specjalizują się w wąskiej dziedzinie i dzięki temu możemy uzyskać dobry materiał w atrakcyjnej cenie. Dobrze podpytać projektanta o dobre szkółki. Zarówno oni jak i firmy wykonawcze mają spore rabaty u szkółkarzy (sięgające nawet 30%) dlatego warto skorzystać z naszych usług bo to się wszystkim opłaca. Nawet szkółkarz jest zadowolony, bo wie że materiał roślinny zostanie poprawnie przetransportowany i posadzony, przez co mniejsza szansa na ewentualne zwroty lub reklamacje.

zakupy-w-szkółce

zakupy projekt ogrodu Kraków

SADZENIE

Rośliny sadzimy na przygotowanym wcześniej podłożu. na rozścielonej macie po rozłożeniu linii kroplującej układamy poszczególne rośliny zgodnie z naszym planem. Dopiero po posadzeniu roślin wysypujemy terenu korą lub żwirem ozdobnym. Tak wykonane nasadzenie nie sprawi nam w przyszłości kłopotu z wyrastaniem chwastów. Warto wykonać te prace początkowe fachowo, a nasz ogród będzie nas cieszył wyglądem przez wiele lat bez potrzeby częstych pielęgnacji.

rozprowadzenie-lini-kroplującej-pomiędzy-roślinami

nasadzenia projekt ogrodu Kraków

WYKOŃCZENIE TERENU

W naszym ogrodzie zdecydowaliśmy się na użycie żwiru w kolorze elewacji domu. Ze względu na fakt, że przestrzeń jest niewielka postanowiliśmy nie wprowadzać zbyt wielu barw. Nasz projekt zakłada, że na tle ciepłej elewacji (kolor trudny do nazwania ale w okolicach pomarańczy, brudnej brzoskwini) pojawią się rośliny głównie zielone z delikatnym kwitnieniem w kolorach różu, cappuccino, oranżu czy miedzi. Taki zabieg sprawić, że ogród jest bardzo elegancki a przy tym dość wesoły. Kwitnące na różowo jeżówki, powojniki i rododendrony są dużą atrakcją grodu. Posadzone w różnobarwne żurawki podkreślają atrakcyjny kolor ogrodzenia.

ścieżka-kamienna-w-żwirze

nawierzchnia projekt ogrodu Kraków

wykończenie-terenu

detal projekt ogrodu Kraków

ZOBACZ EFEKT KOŃCOWY

duże-rośliny-w-ogrodzie-prywatnym

małe drzewo projekt ogrodu Kraków

zraszacz---nawodnienie-trawnika

nawodnienie projekt ogrodu Kraków

Projekt ogrodu Kraków – rośliny posadzone, ogród zielony, nawodnienie działa. Inwestycję można uznać za skończoną!