Dawno nie wrzucaliśmy projektów do portfolio z powodu nawału pracy, ale nadrabiamy! Tym razem taras dla najbardziej wymagających klientów – taras dla dzieci !

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić projekt niewielkiego tarasu dla klientów z Krakowa, którego głównym  użytkownikiem będzie mała dziewczynka i jej rodzice. Taras dla 5cio letniego brzdąca? Czemu nie! Przyjęliśmy wyzwanie!

Kilka słów o projekcie

Projektowany taras jest wyjątkowy, ponieważ jego nawierzchnia stanowi trawnik. Jednym z głównych aspektów projektu było więc optymalne poszarzenie tarasu drewnianego bez zabierania zbyt dużej części trawnika.  W efekcie taras został podzielony na dwie części. Pierwszą bardziej użytkową, gdzie znajduje się komplet jadalniany oraz fotele wypoczynkowe. Całość znajduje się na tle panelu z bluszczu, który dodatkowo odsłania taras od sąsiadów. Przy granicy umiejscowiona jest również duża donica, w której znajdują się rośliny całkowicie bezpieczne dla dzieci.  Zaprojektowano nasadzenia poziomki, którą można spokojnie podjadać w letnie dni a także trawy  ozdobne i  kompozycje  wysokich bylin.  Nad całością widnieje girlanda świetlna, która wieczorami ociepla wnętrze. Obok znajduje się duża donica z ziołami z zaprojektowanym siedziskiem. Zioła na tarasie nie tylko wyglądają świeżo i pięknie pachną, ale również są łatwe w uprawie i wzbogacą każdą kuchnię.

Druga część tarasu przeznaczona jest głównie dla dzieci. Znajduje się tu niewielki tarasik, na który wchodzi się bezpośrednio z pokoju dziewczynki. Przy elewacji zaprojektowano krytą piaskownicę. Posiada ona spuszczaną pokrywę, którą można zamknąć i kiedy jest nieużytkowana swobodnie po niej chodzić. Zabezpiecza również piasek przed deszczem. Nad piaskownicą powieszona jest tablica do malowania kredą. Po lewej stronie umiejscowiony jest mały stolik z krzesłami.  Do balkonu zamontowana została także huśtawka, którą w każdym momencie można ściągnąć.  Na trawniku postawiony jest niewielki namiot dla dzieci w kształcie wigwamu, który stanowi przenośny element do zabawy. Przy części tarasu przeznaczonej do zabawy dla dziecka zaprojektowano dużą donicę z nasadzeniami kolorowych, kwitnących bylin o którą dziewczynka może dbać wraz z mamą 😉

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak zaprojektować taras dla dzieci lub balkon zapraszamy TU.

przestrzeń dla dzieci
przestrzeń ogrodu dla dzieci
przestrzeń dla dzieci w ogrodzie

Click here to add your own text

przestrzeń dla dzieci w ogrodzie