Ciepłe kolory południa kojarzą nam się z beztroską, latem i wakacjami. Pomarańcze i róże które królują na południu Europy czy też w Meksyku na tarasach, balkonach czy w ogrodach nie za często pojawiają się w naszej przestrzeni. Nasze przestrzenie, zwłaszcza w związku z ostatnimi trendami i asortymentem dostępnym w większości sklepów są bardziej powściągliwe i częściej mamy do czynienia z jasnymi szarościami i antracytem. Czasami jednak pojawiają się nam projekty w których aż prosi się o dodanie odważnego akcentu koloru i tak jest ten projekt – poznajcie nasz taras w ciepłych kolorach południa.

Koncepcja: taras w ciepłych kolorach

Taras z którym przyszło nam się zmierzyć nie był bardzo duży i wykończony został wspomnianymi odcieniami szarości – szarymi betonowymi płytami na podłodze oraz antracytową blachą. Stonowana baza jest zawsze dobrym elementem wyjścia dającym możliwość wprowadzenia mocniejszych akcentów koloru. Właściciel wybrał także stonowane, eleganckie meble drewniane z jasnoszarymi poduchami. Uzupełnieniem tarasu były także wygodne, drewniane leżaki z wysuwanym stoliczkiem oraz duży parasol. Wszystkie elementy wyposażenia wybrano tak, aby odcienie drewna i materiałów były spójne i utrzymane w tych samych tonach. Aby osłonić szpecący klimatyzator zdecydowano się na jego zabudowanie.

Taras z akcentem koloru
Akcenty koloru – gdzie je dodać?

Aby ożywić taras zdecydowaliśmy się na wprowadzenie koloru na murze, który będzie pięknie kontrastował z szarościami oraz dodatkowo je podkreślał. Wybraliśmy odcień z pogranicza różu i pomarańczu – ciepły wręcz wibrujący w słońcu kolor typowo kojarzony z krajami rozpalonymi słońcem. Tegoroczne wakacje mogą okazać się całkiem inne niż te do których przyzwyczailiśmy się do tej pory, a kolorowy taras daje nam możliwość przeniesienia się na chwilę w bardziej egzotyczny rejon. W dodatku możemy to zrobić w każdej chwili czy to w trakcie leniwego popołudnia w weekend czy spokojnego wieczoru w środku tygodnia pracy.

Kolejny akcent pojawił się w zaprojektowanych na rogu drewnianych donicach – sześcienna donica narożna została pomalowana na kolor różowy. Jednak najciekawszym elementem kolorystycznym tarasu są piękne, szkliwione donice ceramiczne w odcieniach różu a dodatkowymi kilkoma sztukami donic seledynowych dla przełamania i nasycenia kolorystyki kompozycji.

Rośliny jako akcent kolorystyczny

Kolejnym akcentem są rośliny: pomarańczowo – różowe jeżówki, różowe szałwie i rozchodniki wmieszane w kilka rodzajów traw ozdobnych o ciekawych pokrojach. Także w kompozycji roślinnej zdecydowaliśmy się na złamanie kolorystyki poprzez pojedyncze niebiesko-fioletowe akcenty. W dużej narożnej donicy zasadzone zostało niewielkie drzewko o malowniczym, wielopiennym pokroju.

TARAS W CIEPŁYCH KOLORACH – INSPIRACJE

Kliknij w ikonkę i zapoznaj się z naszymi pomysłami na akcent koloru na tarasie:

Taras w ciepłych kolorach południa