To chyba nasze pierwsze oczko wodne – i jestem z niego dumne. To zasługa super wykonawcy, który opracował cały system doprowadzenia instalacji i sprawił, że woda w ogrodzie cieszy dzisiaj jej właściciela. Często boimy się wszelkich fontann i stawów – ale zapewniam,  dobry fachowiec poradzi sobie z tematem wody w każdym ogrodzie. Element wodny daje dużo frajdy. Dobrze wkomponowany, jest elementem nie tylko bardzo ozdobnym, ale również doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Szum wody przynosi ukojenie. Mam nadzieję, że przekonamy Cie do wprowadzenia wody do twojego ogrodu, jak również, że polubisz na projekt.

Woda w ogrodzie

Fontanna to główny element naszego ogrodu. Jeśli Twoim marzeniem jest woda w grodzie – zadzwoń do nas – pomożemy Ci to marzenie zrealizować. Wrzucamy dzisiaj kilka zdjęć. Pomimo pogody uważam, że efekt jest świetny. Musimy czasami trochę się pochwalić.

Jak to jest zrobione – w wielkim skrócie:

Murowana niecka została obłożona płytką klinkierową – materiał ten występuję również jako detal w elewacji budynku. Murek zabezpieczony został od góry blachą – w kolorze płytki klinkierowej. Woda w ogrodzie porusza się w obiegu zamkniętym. Wypływa ze stalowej `półki`, która jest elementem gotowym – kupiona od producenta. Dno sadzawki zabezpieczono specjalną folią do oczek wodnych. Woda w ogrodzie przepływa przez specjalnie filtry, które oczyszczają ją z elementów mechanicznych, jak również badają jej czystość chemiczną automatycznie dopuszczając specjalną chemię jeśli to jest potrzebna. Dno wyłożone jest kamieniem ozdobnym – my zdecydowaliśmy się na duże otoczaki, większe kamienie zawsze wyglądają elegancko w ogrodach.

Ze względu na charakter ogrodu, do elementu wodnego wykończonego żwirem doprojektowaliśmy klon palmowego – roślina ta doskonale współgra z nowoczesnym charakterem ogrodu. W żwir wbito bazaltowe słupki – współgrają one z grafitowym klinkierem, tworząc udaną kompozycję.

W pozostały częściach ogrodu spotkać można trawy ozdobne – sadzone na żwirze – tu już o mniejszej frakcji. Na tle żywopłoty sąsiada posadzono szpaler brzóz – to chyba nasze ulubione drzewa – zawsze świetnie wyglądają!