-Co to jest zielona ściana -jest to rodzaj pionowego ogrodu, gdzie rośliny rosną bez ziemi na specjalnej konstrukcji. Zastosowany automatyczny system nawadniający rozprowadza odpowiednie nawozy płynne. Wszystko trafia do specjalnych kieszeni filcowych. Brzmi to może trochę skomplikowanie, ale przez ostatnie kilka lat po wielu eksperymentach udało nam się stworzyć system, który mimo, że znacznie tańszy niż zachodnie patenty funkcjonuje doskonale i cieszy oko.

Taka żywa zielona ściana to połączenie natury i nowoczesnej techniki. Patric Blanc -botanik i projektant który wymyślił tą technologie na podstawie obserwacji wieloletniej zaobserwował, że roślinny nie potrzebują ziemi, a wyłącznie wody oraz składników odżywczych, aby prawidłowo się rozwijać. Ziemia stanowi wyłącznie warstwę przytrzymującą dla roślin, którą w przypadku żywych zielonych ścian zastąpić może warstwa odpowiedniego filcu. To odkrycie zmieniło sposób patrzenia na hodowanie roślin. Skoro nie jest potrzebna ziemia, można ograniczyć do minimum ryzyko przenoszenia szkodników i chorób, które atakowały rośliny. Ta forma uprawy jest doskonała do pomieszczeń, w których musi być utrzymany wysoki poziom czystości i higieny (np.w klinikach,szpitalach).

Ponieważ nie zajmujemy się produkcją na wielką skalę podchodzimy do każdego projektu indywidualnie. System przez nas opracowany pozwala nam na tworzenie projektów na specjalne zamówienie. Projekty robimy kompleksowo – od koncepcji poprzez projekty branżowe, aż po samo wykonanie. Jako architekci najlepiej wiemy, że obraz przemawia znacznie lepiej niż słowa. Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii.

Zielona ściana – projekt koncepcyjny:

zielona ściana-wizualizacja

Takie było zamierzenie. Przed przystąpieniem do montażu zleciliśmy wykonanie projektu konstrukcyjnego montażu paneli do ściany – trzeba pamiętać, że jest to dodatkowe obciążenie dla budynku. Doprowadzenie wody i prądu do sterowników było już zaplanowane na etapie budowy. Dodatkowo trzeba było przewidzieć sposób montażu zielonej ściany jak również dostęp do niej podczas przyszłej pielęgnacji. Zdjęcia z montażu mogą państwo zobaczyć poniżej. Na tych zdjęcia dobrze widać skalę przedsięwzięcia – ściana jest naprawdę imponująca.

Zielona ściana w budowie – jak ją zamontować:

zielona ściana - jak zbudować

zielona ściana - żywy ogród wertykalny

zielona ściana - żywy ogród wertykalny

Zielone ściany świetnie wyglądają we wnętrzach biurowych. Ze względu na potrzebę często prowadzonej pielęgnacji tam też świetnie się sprawdzają. Jeśli jednak chcieli by Państwo mieć swoją zieloną ścianę, która jest tańsza w obsłudze i znacznie łatwiejsza w utrzymaniu polecamy Państwu mchy. Doskonale wyglądają w nowoczesnych wnętrzach