Projekt tarasu w Krakowie to może być wyzwanie. Zielony taras to marzenie wielu mieszkańców okolic, a projektowanie zieleni w takich warunkach nie jest zadaniem łatwym. Wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, aby zrealizowana potem przestrzeń funkcjonowała we właściwy sposób. Jednak dobrze zaprojektowany taras może stać się dodatkowym wnętrzem naszego mieszkania – dlatego warto jest go zaplanować z głową.

Projekt tarasu w Krakowie

Przede wszystkim rośliny:

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór gatunkowy. Rośliny rosnące w donicach zewnętrznych (taras w Krakowie) narażone są na różne czynniki atmosferyczne – słońce, wiatr, mróz – mogę łatwo uszkodzić roślinę. Należy dobierać bardzo odporne rośliny – zwłaszcza na okresowe susze – pamiętając, że ziemia w doniczkach szybko traci wilgoć.

Rośliny warto zasilać poprzez automatyczny system nawadniania. Ułatwia nam to pielęgnację – rośliny najlepiej podlewać nocą, jak również pozwala na dłuższe wyjazdy pozostawiając ogród bez opieki.

Meble ogrodowe wytrzymałe na warunki zewnętrzne

Dobrze jest zaplanować odpowiednie meble ogrodowe i zadaszenie.
To już oczywiście kwestia gustu. Jednak elementy powinny tworzyć ze sobą spójną całość. Warto zapytać o dobrych producentów, którzy często zajmują się tylko sprzedażą wysyłkową i ich produkty nie są dostępne w popularnych centrach handlowych. Pamiętajmy, że meble te muszą być odporne na warunki zewnętrzne. Przy projektowaniu tarasu musimy pamiętać, że nasze meble bardziej się brudzą, ulegają zalewaniu jak również często muszą przetrwać zimę. Warto kupić coś porządniejszego i łatwego w utrzymaniu. Pokrycie powinno łatwo się umyć lub wyprać w pralce.

Oświetlenie:

Dobrze zaprojektowane oświetlenie nada naszemu ogrodowi na dachu ostatecznego smaczku. Dobrze oświetlona przestrzeń będzie nam służyć wieczorami, wtedy gdy mamy czas odpocząć. Zaprojektowanie oświetlenia nie jest rzeczą trudną. Jak stworzymy plan funkcjonalny tarasu, ustalimy w którym miejscy stół, a gdzie chcemy mieć wygodny fotel do czytania od razi będziemy wiedzieć gdzie chcemy postawić / powiesić jakie lampy. Pamiętajmy jednak, że muszą one być odpowiednie do warunków zewnętrznych. Coraz ciekawszą lamp ogrodowych mają już popularne markety ogrodnicze. Ciekwszych form możemy też szukać w sklepach internetowych – ich cena często jednak jest dość wysoka.

Zapraszamy do naszej galerii tarasów zielonych;