projekt balkonu – Słoneczne miejsce domu

Z wpisów robionych na bieżąco pokażemy Wam jak krok po kroku powstaje projekt balkonu. Dla klienta indywidualnego przygotowujemy projekt aranżacji balkonu o powierzchni około 20 mkw. Podłużna przestrzeń ma służyć spędzaniu wolnego czasu w gronie najbliższych. Nasi klienci chcieli by mieć wygodną kanapę, i sporo roślin. Ze wzgledu na duże nasłonecznienie proponujemy składany parasol. Ze wzgledu na brak miejsca w mieszkaniu szukamy również odpowiedniej skrzyni na przechowywanie ozdobnych poduch zimą.

Po spotkaniu i wymierzaniu tarasu oraz rozmowie z klientem przesyłamy ofertę na wykonanie projektu. Ze wzgledu na fakt, że klientom zależy na szybkiej realizacji projektu dosłaliśmy również koncepcję projektu balkonu w formie szkicowych wizualizacji. W ramach projektu zobowiązujemy się do dobrania mebli ogrodowych jak również wykonania szczegółowego projektu nasadzeń roślinnych. Tak wygląda w planie nasza koncepcja.

Projekt balkonu – koncepcja

wizualizacja-projektu-balkonu---rzut

Nasi klienci przyjęli ofertę więc zabieramy się do pracy. W pierwszej kolejności szukamy odpowiednich mebli. Muszą one być funkcjonalne (lekkie i wytrzymałe na warunki zewnętrzne). Chcielibyśmy, aby nasi klienci zyskali kolejną przestrzeń – salon w którym dobrze będą się czuć w gronie rodzinny. Wybraliśmy dużą sofę w kształcie litery L, która idealnie zmieściła się na naszym balkonie. W komplecie do mebli producent proponuje również skrzynię na poduchy – nie ma miejsca na przechowywanie kolejnych rzeczy w mieszkaniu -rzeczy balkonowe muszą być cały rok na balkonie!

Projektowanie balkonu krok po kroku

Jak już mamy wybrane meble musimy dobrać parasol. Nasz balkon jest bardzo słoneczny, więc aby móc się nim cieszyć musimy zaprojektować jakąś osłonę od słońca. Mamy coraz większy wybór parasoli na rynku – do kupienia są nawet giganty 4 – metrowe. U nasz tak duży parasol balkonowy się nie zmieści – optymalny wydaje się ikeowski model o wymiarach 160 x 100 cm.

projekt-t projekt-tarasu-w-krakowie-+-wiyualiyacja

Po wstawieniu mebli i parasola czas na najprzyjemniejsze zadanie – czyli rośliny. Musimy wybrać donice oraz trawy ozdobne, krzewy i pnącza.

Wpis ten będzie uzupełniany na bieżąco!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*