projekt dziedzińca – bajkowa przestrzeń pomiędzy kamienicami.

W centrum miasta Katowice, na jednej z ulic znajduje się odnowiona kamienica i jej odnowiony dziedziniec. Kamienica o wysokim standardzie z ładną przeszkloną elewacją. Widać windę wykonaną ze stali  nierdzewnej, w holu siedzi portier. Informuje gdzie przyjmuje kancelaria radców prawnych, gdzie pracują architekci – nie mówi niestety gdzie jak można wejść i zobaczyć wykonany dobry projekt dziedzińca.

Na zaproszenie architektów odwiedziłam to miejsce w ostatni czwartek. Po udanym spotkaniu już prawie opuszczając budynek zauważyłam kątem oka tajemnicze schodki prowadzące na malutki dziedziniec. Tak znalazłam w centrum miasta bajkową przestrzeń ogrodu. Na około 50 mkw zostało stworzone miejsce do złapania oddechu. Malutki skwerek urządzony jak ogród hobbitów z tajemniczymi kamieniami i mchami świetnie komponuje się obrazem raju wykonanymi na jednym z murów. W centralnej części podniesiona donica poza roślinami uzupełniona została o element wodny. Dużo odważnych kolorów przy nie dużym nakładzie finansowym stworzyło spójny i bardzo udany projekt dziedzińca.

Zachęcam do zapoznania się z galerią zdjęć i zachęcam do brania przykładu – nasze krakowskie dziedzińce też mogą być piękne.