Projekt każdego ogrodu prywatnego warto dobrze zaplanować. W naszej pracowni zakres każdego projektu opracowujemy indywidualnie i dostosowujemy go do potrzeb klienta. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda współpraca z nami, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym standardowym harmonogramem pracy.

Wykonamy dla Ciebie:

 • projekt małego ogrodu np. projekt ogródka lokatorskiego,
 • projekt dużego ogrodu,
 • projekt ogrodu rezydencjonalnego,
 • ogród w stylu naturalistycznym, nowoczesnym, angielskim itd.
 • ogród w duchu new perennials,
 • ogród historyczny (tereny zabytkowe),
 • rearanżację ogrodu istniejącego np. ogrodu ze starym drzewostanem,

Przykładowe wizualizacje ogrodu

CO POWINIEN ZAWIERAĆ

PROJEKT OGRODU PRYWATNEGO

Poniżej możesz zobaczyć z czego składa się  standardowo zamawiany u nas projekt ogrodu prywatnego oraz jak wyglądają poszczególne etapy współpracy z nami. Opracowanie kompleksowego projektu ogrodu jest procesem: musimy się poznać, zobaczyć teren, dowiedzieć się więcej o użytkownikach i ich zwyczajach. Na podstawie zebranych informacji w wywiadzie oraz przesłanej ankiecie zaczynamy pracę.

KONCEPCJA I WIZUALIZACJE

 • ustalona na etapie oferty ilość koncepcji (najczęściej 2 opcje)
 • przy każdej z  opcji wykonanie wizualizacji
 • zdjęcia inspiracji/szkiców
 • opracowanie schematu funkcjonalnego ogrodu
 • uzyskanie akceptacji koncepcji ogrodu przez klienta

PROJEKT WYKONAWCZY

 • określenie projektowanych materiałów, małej architektury, zieleni
 • projekt zieleni (wskazanie lokalizacji nasadzeń, gatunków i odmian)
 • projekt nawierzchni
 • projekt małej architektury
 • projekt rzeźby terenu,
 • zestawienie ilościowe projektowanych materiałów, opis,

NADZORY

 • nadzór na budowie – współpraca z wykonawcą
 • nadzór online (bieżące korekty w projekcie np. wymiana gatunków, odmian czy użytych materiałów) – w razie konieczności
 • opieka nad ogrodem na życzenie klienta po jego realizacji w kolejnych latach

PROJEKT OGRODU – JAK PRACUJEMY?

Po kontakcie z Waszej strony prosimy o przygotowanie dla nas materiałów do wstępnej wyceny projektu ogrodu. Dla ułatwienia określenia Waszych potrzeb i zakresu projektu jaki Was interesuje przesyłamy ankietę, w której zawarte są najważniejsze pytania dotyczące przyszłego ogrodu. Aby przygotować ofertę standardowo potrzebujemy od Was jeszcze zdjęć działki oraz mapki.

Na podstawie przesłanych przez Was informacji przygotowujemy wstępną ofertę na projekt.

W trakcie spotkania, na miejscu notujemy  swoje pierwsze uwagi i wykonujemy pomiary ogrodu. Dodatkowo, na spotkaniu przeprowadzamy wywiad z klientem, ustalamy ostateczny zakres prac projektowych oraz szczegóły współpracy. Następnie, jeśli wprowadzamy jakieś zmiany co do wcześniejszej oferty (np. poszerzamy zakres projektu), do kilku dni przesyłamy klientom ostateczną ofertę usługi projektowej do akceptacji. Ważne jest to, że każdy projekt ogrodu wyceniamy indywidualnie w zależności od zakresu prac oraz skomplikowania tematu.

Ze względu na fakt, że chcemy z Państwem współpracować już na pierwszym spotkaniu, prowadzimy wywiad z klientem. Już na początku, chcemy dowiedzieć się jak Państwo spędzają wolny czas i czego oczekują od swojego ogrodu. Ważne jest także dla nas poznać Państwa upodobania i gusta. Dlatego też, naszym zdaniem pierwsze spotkanie jest bardzo istotne. To właśnie od niego zaczynamy prace projektowe w ogrodzie. Dobre poznanie się jest bezsprzecznie kluczem do udanego projektu.

Na podstawie zebranych materiałów (wizja lokalna, wywiad z klientem, dokumenty formalne) tworzony jest zarys koncepcji. Kolejnym etapem jest prezentacja koncepcji Inwestorowi. Podstawą jest kolorowy rzut, który przedstawia główne założenia ogrodu. Dla lepszego zaprezentowania myśli projektowej klientowi przedstawiane są wrażeniowe wizualizacje i szkice. Aby uzupełnić prezentację naszych pomysłów często wykorzystujemy zdjęcia podobnych realizacji lub elementów proponowanych do wykorzystania w danym założeniu. Koncepcja jest podstawą do stworzenie dobrego projektu ogrodu. W tym momencie wizje projektantów spotykają się z oczekiwaniami klienta. Na koncepcję nanosimy uwagi zamawiającego – tak powstaje masterplan. Projekt ogrodu to praca twórcza. Dlatego też, zachęcamy naszych klientów do współtworzenia projektów razem z nami. To właśnie w trakcie spotkanie na którym omawiamy koncepcję ogrodu jest najlepszym momentem na dyskusję nad kształtem przyszłego ogrodu. Na tym etapie nanosimy zmiany i dopracowujemy ostateczny kształt projektu.

Po konsultacji z klientem i zaakceptowaniu koncepcji tworzymy rzut ogrodu zawierający wszystkie elementy ogrodowe w odpowiedniej skali wraz z wymiarowaniem. Na kolorowym rysunku przedstawione są projektowane elementy (rzeźba terenu, nawierzchnia, zieleń, oświetlenie, elementy małej architektury). Tak przygotowany rysunek może być już bazą do realizowania ogrodu. Pracując z dobrymi fachowcami, po spotkaniu projektantów z wykonawcami w terenie można już zacząć budowę. Wymaga to jednak zaufanych pracowników ze sporym doświadczeniem. Przy realizacji tematów prywatnych polecamy zaprzyjaźnionych wykonawców i przy nadzorze budowlanym takie praktyki się sprawdzają. Jednak przy większych tematach, a zwłaszcza w zakresie zamówień publicznych, niezbędne jest wykonanie bardziej szczegółowej dokumentacji.

Projekt wykonawczy ogrodu zawiera wszystkie informacje niezbędne do prawidłowego zrealizowania ogrodu zgodnie z założeniami projektu. Często projektanci zapominają, że poza pomysłem ważne jest profesjonalnie wykonany przedmiar i specyfikacja. Naszym zdaniem, szczegółowe opracowanie z pewnością pozwala uniknąć niepotrzebnych stresów na etapie budowy oraz w rozmowach i rozliczeniach z wykonawcami! Dodatkowo, na tym etapie przeprowadzamy również w imieniu naszych klientów sprawy urzędowe związane z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień.

Chcąc w pełni usatysfakcjonować naszych klientów pomagamy przeprowadzić cały proces tworzenia inwestycji – od koncepcji, aż po zakończanie budowy. W związku z tym, w trakcie nadzorów pomagamy firmom wykonawczym tworzyć przestrzenie zielone zgodnie z najnowszymi trendami przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Doświadczenie z placów budowy jest podstawą udanych realizacji, dlatego poza naszym nadzorem polecamy fachowców, dzięki którym od lat udaje nam się tworzyć wysokiej jakości projekty.

Jeśli doczytałeś do końca jak wygląda cały proces tworzenia ogrodu od koncepcji, aż po realizację zachęcamy do obejrzenia naszego portfolio ogrodów. To tam zobaczysz realizacje ogrodów – zdjęcia po realizacji jak również projekty, na podstawie których zostały on stworzone. Stworzyliśmy już wiele projektów ogrodów w Krakowie i okolicy. Liczymy na to, że spodoba Ci nasze podejście do projektowania ogrodów i wybierzesz właśnie naszą firmę do współpracy.

Poza standardowymi projektami wykonujemy projekty ogrodów na terenie całej Polski jak i zagranicą. Tak, jak w przypadku standardowego projektu ogrodu wycena i zakres projektu są określane indywidualnie. Aby przygotować wycenę takiego projektu i rozpocząć nad nim prace potrzebujemy jednak nieco dokładniejszych materiałów, w tym szczegółowych zdjęć/filmików terenu, inwentaryzacji zieleni istniejącej, szczegółowych map i pomiarów terenu. Więcej o projektach zdalnych przeczytasz TU.

Projekt ogrodu – obszar działania

Nasz główny obszar działania to teren Krakowa, Zakopanego, Nowego Sącza i Krynicy-Zdrój – tu miejsca naszego zamieszkania lub pochodzenia, gdzie często odwiedzamy bliskich. Dodatkowo, mamy na swoim koncie wiele realizacji w okolicach. Projektujemy na terenie całej małopolski oraz na śląsku. Jeśli chcesz zamówić projekt ogrodu prywatnego i wykonać go zdalnie, nie ma problemu!  Do tej pory obsługiwaliśmy ogrody między innymi w miasta takie jak: Kraków, Katowice, Warszawa (zdalnie) Gaj, Mogilany, Krzeszowice, Rybna, Niepołomice, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój, Wieliczka, Przegorzały, Tyniec, Zabierzów, Niegoszowice, Więckowice, Libertów, Balice, Giebułtów, Myślenice, Świątniki.

Naturalistyczny ogród w Krakowie

Kontakt:

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Adres: 31-061 Kraków
Telefon: 695-656-939

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie do ciebie przyjedziemy na spotkanie i zobaczymy teren. W naszej ocenie, wizja lokalna jest niezbędna do zrozumienia tematu.