Projekt ogrodu prywatnego

Projekt każdego ogrodu prywatnego warto dobrze zaplanować. My chętnie ci w tym pomożemy. Mamy 15-letnie doświadczenie w projektowaniu ogrodów. Zajmujemy się zarówno malutkimi ogrodami jak i większymi założeniami parkowymi. W naszej pracowni zakres każdego projektu opracowujemy indywidualnie i dostosowujemy go do potrzeb klienta. 

Jakie ogrody wykonujemy – co możesz u nas zamówić:

 • projekty małych ogrodów przydomowych, w zabudowie szeregowej itp
 • projekty dużych ogrodów przy rezydencjach, domach wolnostojących, dworkach
 • projekty zieleni przed firmą, otoczeniem budynków komercyjnych
 • projekty zieleni osiedlowej
 • projekty ogrodów na dachach, stropodach zielonych
 • projekty ogrodów na skarpach, z urozmaiconym ukształtowaniem terenu
 • projekty ogrodów zabytkowych
 • rearanżację ogrodu istniejącego

Do każdego z projektów wykonujemy fotorealistyczne wizualizacje ogrodów!

W ramach projektu ogrodu możemy przygotować samą koncepcję, lub też kompleksowy projekt, który w zależności od twoich potrzeb składać się może z takich elementów jak:

 • projektu zieleni
 • projektu nawierzchni
 • projektu małej architektury
 • projektu ogrodzenia
 • projektu oświetlenia
 • projektu ukształtowania terenu / skarp / schodów terenowych

Przykładowe wizualizacje ogrodu

Projekt ogrodu prywatnego

Ile kosztuje projekt ogrodu

Koszt zaprojektowania ogrodu zależny od wielu czynników. Znaczenie ma wielkość działki (choć wbrew pozorom nie jest to kluczowe przy wycenie), zakres i stopień skomplikowania projektu czy ukształtowanie terenu. Na cenę wpływa również zakres projektu – jeśli do zaprojektowania jest sama zieleń koszt jest znacznie mniejszy niż przy wykonywaniu kompleksowego projektu z nawierzchniami i mała architekturą.

Każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Aby sporządzić dla Was szacunkową ofertę potrzebujemy otrzymać od Was kilka informacji. W ciągu kilku dni powinniśmy oszacować wstępnie usługę. Jeśli nasza oferta będzie dla Państwa atrakcyjna chętnie przyjedziemy do Was na pierwsze spotkanie!

Zapytanie wyślij do nas na adres: biuro@projektzieleni.pl lub skorzystaj z formularza:


projekt-ogrodu-prywatnego

Kiedy najlepiej wykonać projekt ogrodu

Projekty ogrodów prywatnych wykonujemy cały rok. Na pewno warto jednak zamówić projekt z pewnym wyprzedzeniem. Praca nad projektem trwa zazwyczaj 2 – 3 miesiące. Taki czas jest potrzebny nie tylko dla projektanta, ale również dla klienta. Po przedstawieniu koncepcji ogrodu dajemy klientom kilka dnia na przeanalizowanie rysunków i zgłoszenie swoich uwag.

Jeśli zależy nam na czasie warto pamiętać również o zamówieniu firmy ogrodniczej do pomocy w realizacji projektu. My oczywiście mamy sprawdzone ekipy, które polecamy – jednak na zamówienie dobrej firmy ogrodniczej często musimy czekać często kilka miesięcy. Warto zatem zamówić projekt ze sporym wyprzedzeniem. Jeśli nie ma tylko mrozów można budować ogród. Rośliny sprzedawane w pojemnikach możesz sadzić przez cały sezon. Drzewa i krzewy z odkrytymi korzeniami sadzimy późną jesienią lub wczesną wiosną.

Co zawiera typowy projekt ogrodu prywatnego

Często pytacie nas,  co dostaniecie zamawiając u nas projekt ogrodu prywatnego. Postanowiliśmy zamieścić przykładowy projekt ogrodu do wglądu, tak aby klient mógł zapoznać się ze standardowym opracowaniem. Zawsze wykonujemy dla was koncepcję. Do koncepcji wykonywane są fotorealistyczne wizualizacje. Wizualizacje są bardzo przydatne w rozmowie w klientem, który od razu widzi główne założenia projektu, układ funkcjonalny, podział na strefy, kolorystykę materiałów oraz oczywiście proponowaną zieleń. Do koncepcji wprowadzane są uwagi (choć uwierzcie nam, że nie zawsze – wielokrotnie zdarzyło nam się, że już pierwsza koncepcja była akceptowana). Zaakceptowaną koncepcje dopracowujemy robiąc projekt wykonawczy – to już to końcowe opracowanie, które przekazać można na budowie.

Trendy w architekturze krajobrazu

W naszej ocenie ogród musi pasować do krajobrazu i architektury której towarzyszy. Staramy się projektować ogrody z charakterem, spójne, podkreślające miejsce jak i współgrające z elementami urbanistycznymi.  Jeśli szukasz inspiracji może zainteresują cię nasze pomysły na ogród:

 • ogród w stylu naturalistycznym pełen kwitnących bylin i traw ozdobnych które są bazą dla rabat –new perennials –  rabaty nie tylko cieszą oko, ale także stanowią schronienie i dają pokarm pożytecznym owadom i ptakom / pasuje zarówno do nowoczesnej architektury jak i starej chaty
 • ogród traw ozdobnych– to ogrody nowoczesne, często dość minimalistyczne i łatwe w utrzymaniu / dobrze komponują się ze współczesną architekturą
 • ogród nowoczesny – minimalistyczny z czystymi formami, formowanymi żywopłotami, trawami ozdobnymi, zielony z ograniczoną ilością roślin kwitnących lub bardzo ograniczoną kolorystyką kwiatów
 • angielski z różami, kwiatami, trochę romantyczne, wygląda dobrze przy niewielkiej chacie, ale również większej stylowej rezydencji
 • ogród historyczny – przy kościołach, pałacach tam gdzie powinniśmy zachować umiar
 • ogrody eklektyczny, gdzie umiar nie jest mile widziany

PROJEKT OGRODU PRYWATNEGO – JAK PRACUJEMY?

Po kontakcie z Waszej strony prosimy o przygotowanie dla nas materiałów do wstępnej wyceny projektu ogrodu. Dla ułatwienia określenia Waszych potrzeb i zakresu projektu jaki Was interesuje przesyłamy ankietę, w której zawarte są najważniejsze pytania dotyczące przyszłego ogrodu. Aby przygotować ofertę standardowo potrzebujemy od Was jeszcze zdjęć działki oraz mapki.

Na podstawie przesłanych przez Was informacji przygotowujemy wstępną ofertę na projekt.

W trakcie spotkania, na miejscu notujemy  swoje pierwsze uwagi i wykonujemy pomiary ogrodu. Dodatkowo, na spotkaniu przeprowadzamy wywiad z klientem, ustalamy ostateczny zakres prac projektowych oraz szczegóły współpracy. Następnie, jeśli wprowadzamy jakieś zmiany co do wcześniejszej oferty (np. poszerzamy zakres projektu), do kilku dni przesyłamy klientom ostateczną ofertę usługi projektowej do akceptacji. Ważne jest to, że każdy projekt ogrodu wyceniamy indywidualnie w zależności od zakresu prac oraz skomplikowania tematu.

Ze względu na fakt, że chcemy z Państwem współpracować już na pierwszym spotkaniu, prowadzimy wywiad z klientem. Już na początku, chcemy dowiedzieć się jak Państwo spędzają wolny czas i czego oczekują od swojego ogrodu. Ważne jest także dla nas poznać Państwa upodobania i gusta. Dlatego też, naszym zdaniem pierwsze spotkanie jest bardzo istotne. To właśnie od niego zaczynamy prace projektowe w ogrodzie. Dobre poznanie się jest bezsprzecznie kluczem do udanego projektu.

Na podstawie zebranych materiałów (wizja lokalna, wywiad z klientem, dokumenty formalne) tworzony jest zarys koncepcji. Kolejnym etapem jest prezentacja koncepcji Inwestorowi. Podstawą jest kolorowy rzut, który przedstawia główne założenia ogrodu. Dla lepszego zaprezentowania myśli projektowej klientowi przedstawiane są wrażeniowe wizualizacje i szkice. Aby uzupełnić prezentację naszych pomysłów często wykorzystujemy zdjęcia podobnych realizacji lub elementów proponowanych do wykorzystania w danym założeniu. Koncepcja jest podstawą do stworzenie dobrego projektu ogrodu. W tym momencie wizje projektantów spotykają się z oczekiwaniami klienta. Na koncepcję nanosimy uwagi zamawiającego – tak powstaje masterplan. Projekt ogrodu to praca twórcza. Dlatego też, zachęcamy naszych klientów do współtworzenia projektów razem z nami. To właśnie w trakcie spotkanie na którym omawiamy koncepcję ogrodu jest najlepszym momentem na dyskusję nad kształtem przyszłego ogrodu. Na tym etapie nanosimy zmiany i dopracowujemy ostateczny kształt projektu.

Po konsultacji z klientem i zaakceptowaniu koncepcji tworzymy rzut ogrodu zawierający wszystkie elementy ogrodowe w odpowiedniej skali wraz z wymiarowaniem. Na kolorowym rysunku przedstawione są projektowane elementy (rzeźba terenu, nawierzchnia, zieleń, oświetlenie, elementy małej architektury). Tak przygotowany rysunek może być już bazą do realizowania ogrodu. Pracując z dobrymi fachowcami, po spotkaniu projektantów z wykonawcami w terenie można już zacząć budowę. Wymaga to jednak zaufanych pracowników ze sporym doświadczeniem. Przy realizacji tematów prywatnych polecamy zaprzyjaźnionych wykonawców i przy nadzorze budowlanym takie praktyki się sprawdzają. Jednak przy większych tematach, a zwłaszcza w zakresie zamówień publicznych, niezbędne jest wykonanie bardziej szczegółowej dokumentacji.

Projekt wykonawczy ogrodu zawiera wszystkie informacje niezbędne do prawidłowego zrealizowania ogrodu zgodnie z założeniami projektu. Często projektanci zapominają, że poza pomysłem ważne jest profesjonalnie wykonany przedmiar i specyfikacja. Naszym zdaniem, szczegółowe opracowanie z pewnością pozwala uniknąć niepotrzebnych stresów na etapie budowy oraz w rozmowach i rozliczeniach z wykonawcami! Dodatkowo, na tym etapie przeprowadzamy również w imieniu naszych klientów sprawy urzędowe związane z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień.

Chcąc w pełni usatysfakcjonować naszych klientów pomagamy przeprowadzić cały proces tworzenia inwestycji – od koncepcji, aż po zakończanie budowy. W związku z tym, w trakcie nadzorów pomagamy firmom wykonawczym tworzyć przestrzenie zielone zgodnie z najnowszymi trendami przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Doświadczenie z placów budowy jest podstawą udanych realizacji, dlatego poza naszym nadzorem polecamy fachowców, dzięki którym od lat udaje nam się tworzyć wysokiej jakości projekty.

Jeśli doczytałeś do końca jak wygląda cały proces tworzenia ogrodu od koncepcji, aż po realizację zachęcamy do obejrzenia naszego portfolio ogrodów. To tam zobaczysz realizacje ogrodów – zdjęcia po realizacji jak również projekty, na podstawie których zostały on stworzone. Stworzyliśmy już wiele projektów ogrodów w Krakowie i okolicy. Liczymy na to, że spodoba Ci nasze podejście do projektowania ogrodów i wybierzesz właśnie naszą firmę do współpracy.

Poza standardowymi projektami wykonujemy projekty ogrodów na terenie całej Polski jak i zagranicą. Tak, jak w przypadku standardowego projektu ogrodu wycena i zakres projektu są określane indywidualnie. Aby przygotować wycenę takiego projektu i rozpocząć nad nim prace potrzebujemy jednak nieco dokładniejszych materiałów, w tym szczegółowych zdjęć/filmików terenu, inwentaryzacji zieleni istniejącej, szczegółowych map i pomiarów terenu. Więcej o projektach zdalnych przeczytasz TU.

projekt dużego-ogrodu-prywatnego
projekt-ogrodu-prywatnego

Projekt ogrodu – obszar działania

Nasz główny obszar działania to teren Krakowa, Zakopanego, Nowego Sącza i Krynicy-Zdrój – tu miejsca naszego zamieszkania lub pochodzenia, gdzie często odwiedzamy bliskich. Dodatkowo, mamy na swoim koncie wiele realizacji w okolicach. Projektujemy na terenie całej małopolski oraz na śląsku. Jeśli chcesz zamówić projekt ogrodu prywatnego i wykonać go zdalnie, nie ma problemu!  Do tej pory obsługiwaliśmy ogrody między innymi w miasta takie jak: Kraków, Katowice, Warszawa (zdalnie) Gaj, Mogilany, Krzeszowice, Rybna, Niepołomice, Nowy Sącz, Krynica-Zdrój, Wieliczka, Przegorzały, Tyniec, Zabierzów, Niegoszowice, Więckowice, Libertów, Balice, Giebułtów, Myślenice, Świątniki.

ogród prywatny z rabatami kwitnącymi

Kontakt:

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Adres: 31-061 Kraków
Telefon: 695-656-939

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie do ciebie przyjedziemy na spotkanie i zobaczymy teren. W naszej ocenie, wizja lokalna jest niezbędna do zrozumienia tematu.