Projekt tarasu

Projekt tarasu czy balkonu warto dobrze zaplanować. Te niewielkie przestrzenie wymagają dobrze przemyślanego planu funkcjonalnego, który pozwoli na maksymalne wykorzystanie każdego metra. Dlatego w naszej pracowni zakres każdego projektu opracowujemy indywidualnie i dostosowujemy do potrzeb klienta. Wykonujemy projekty malutkich balkonów jak i naprawdę sporych tarasów. Jeśli potrzebujesz naszej pomocy napisz do nas.

Wykonamy dla Ciebie:

 • projekt tarasu na dachu, balkonu
 • projekt elementów małej architektury takich jak: donice, przesłony, trejaże, meble
 • projekt zadaszenia
 • projekt ogrodów zimowych
 • projekt nasadzeń w donicach na tarasie lub balkonie
 • projekt zieleni na stropodachu
 • projekt oświetlenia
 • projekt nawierzchni

Projekt tarasu online

Nasz główny obszar działania to teren Krakowa, Zakopanego, Nowego Sącza i Krynicy-Zdrój – tu miejsca naszego zamieszkania lub pochodzenia, gdzie często odwiedzamy bliskich.  Projekty tarasów i balkonów wykonujemy coraz częściej online – dlatego lokalizacja nas nie ogranicza! Jeśli chcesz zamówić projekt tarasu / balkonu  i wykonać go zdalnie, nie ma problemu!

Ile kosztuje projekt tarasu?

Cena projektu tarasu jest zależna od wielkości tarasu oraz ilości elementów jakie miały być zaprojektowane. Same nasadzenia roślin (projekt zieleni) z doborem donic to koszt około 1200 złotych netto. Dobór mebli tarasowych, oświetlenia czy osłon katalogowych to koszt około 1000-1500 złotych. W miarę możliwości staramy się korzystać w naszych projektach z mebli katalogowych sprawdzonym firm. Jeśli jest to konieczne  wykonujemy również projekty mebli zewnętrznych nie katalogowych na specjalne życzenie klienta.

Zapytanie wyślij do nas na adres: biuro@projektzieleni.pl, możesz tez skorzystać z naszego formularza. Projekty tarasów wykonujemy też online


Przykładowe wizualizacje tarasów

Przy każdym projekcie klient w pakiecie dostaje realistyczne wizualizacje tarasów. Wizualizacje pokazują  zarówno elementy twarde takie jak posadzki, małą architekturę jak i projektowaną roślinność. Nasze wizualizacje są wykonywane na najwyższym poziomie. U nas wiesz co zamawiasz!

projekt tarasu

projekt tarasu

Co dostaniesz zamawiając u nas projekt

PROJEKT TARASU / BALKONU

Tu zobaczysz z czego składa się standardowo zamawiany u nas projekt tarasu oraz jak wyglądają poszczególne etapy współpracy z nami. Oczywiście nie każde opracowanie będzie zawierać te same elementy – zakres ustalimy wspólnie na etapie wyceny. Opracowanie projektu tarasu jest procesem, dlatego też musimy się poznać, dowiedzieć o tym jak chcesz korzystać ze swojej przestrzeni, co Ci się podoba a czego nie lubisz. Na podstawie zebranych informacji w wywiadzie i przesłanej ankiecie możemy zacząć prace nad projektem.

KONCEPCJA I WIZUALIZACJE

 • ustalona na etapie oferty ilość koncepcji (najczęściej 2 opcje)
 • przy każdej z opcji wykonanie wizualizacji
 • zdjęcia inspiracji/sziców
 • opracowanie schematu funkcjonalnego tarasu
 • uzyskanie akceptacji koncepcji przez klienta

PROJEKT WYKONAWCZY

 • określenie projektowanych materiałów, małej architektury, zieleni,
 • projekt zieleni (wskazanie lokalizacji nasadzeń, gatunków i odmian),
 • projekt nawierzchni,
 • projekt małej architektury,
 • zestawienie ilościowe materiałów, opis

NADZORY

 • nadzór na budowie – współpraca z wykonawcą
 • nadzór online (bieżące korekty np. wymiana gatunków, odmian, użytych materiałów) – w razie konieczności

PROJEKT TARASU – JAK PRACUJEMY?

Po kontakcie z Waszej strony prosimy o przygotowanie dla nas materiałów do wstępnej wyceny projektu. Dla ułatwienia określenia Waszych potrzeb i zakresu projektu jaki Was interesuje przesyłamy ankietę, w której zawarte są najważniejsze pytania dotyczące przyszłego tarasu. Aby przygotować ofertę standardowo potrzebujemy od Was zdjęć oraz schematu/rzutu balkonu. Na podstawie przesłanych przez Was informacji przygotowujemy wstępną ofertę na projekt.

W trakcie spotkania, na miejscu notujemy  swoje pierwsze uwagi i wykonujemy pomiary. Dodatkowo, na spotkaniu przeprowadzamy wywiad z klientem, ustalamy ostateczny zakres prac projektowych oraz szczegóły współpracy. Następnie, jeśli wprowadzamy jakieś zmiany co do wcześniejszej oferty (np. poszerzamy zakres projektu), do kilku dni przesyłamy klientom ostateczną ofertę usługi projektowej do akceptacji. Ważne jest to, że każdy projekt tarasu wyceniamy indywidualnie w zależności od zakresu prac oraz skomplikowania tematu.

Ze względu na fakt, że chcemy z Państwem współpracować już na pierwszym spotkaniu, prowadzimy wywiad z klientem. Już na początku, chcemy dowiedzieć się jak Państwo spędzają wolny czas i czego oczekują od swojego tarasu. Ważne jest także dla nas poznać Państwa upodobania i gusta. Dlatego też, naszym zdaniem pierwsze spotkanie jest bardzo istotne. To właśnie od niego zaczynamy prace projektowe. Dobre poznanie się jest bezsprzecznie kluczem do udanego projektu.

Na podstawie zebranych materiałów (wizja lokalna, wywiad z klientem, dokumenty formalne) tworzony jest zarys koncepcji. Kolejnym etapem jest prezentacja koncepcji Inwestorowi. Podstawą jest kolorowy rzut, który przedstawia główne rozwiązania. Dla lepszego zaprezentowania myśli projektowej klientowi przedstawiane są wrażeniowe wizualizacje i szkice inspiracji. Aby uzupełnić prezentację naszych pomysłów często wykorzystujemy zdjęcia podobnych realizacji lub elementów proponowanych do wykorzystania w danym założeniu. To właśnie koncepcja jest podstawą do stworzenia dobrego projektu.  W trakcie spotkania dotyczącego koncepcji uważnie słuchamy wszystkich przedstawianych przez klienta uwag. Po spotkaniu zawsze dajemy klientowi czas na spokojne zastanowienie się czy przedstawił nam wszystkie swoje uwagi. Kolejno, na koncepcję nanosimy uwagi zamawiającego. Projektowanie to praca twórcza. Dlatego też, zachęcamy naszych klientów do współtworzenia projektów razem z nami. To właśnie w trakcie spotkanie na którym omawiamy koncepcję tarasu jest najlepszym momentem na dyskusję nad kształtem przyszłego ogrodu. Na tym etapie nanosimy zmiany i dopracowujemy ostateczny kształt projektu. 

Po konsultacji z klientem i zaakceptowaniu koncepcji tworzymy rzut tarasu/balkonu zawierający wszystkie projektowane elementy  w odpowiedniej skali wraz z wymiarowaniem. Tak przygotowany rysunek może być już bazą do realizacji. Pracując z dobrymi fachowcami, po spotkaniu projektantów z wykonawcami w terenie można już zacząć budowę. Wymaga to jednak zaufanych pracowników ze sporym doświadczeniem. Przy realizacji tematów prywatnych polecamy zaprzyjaźnionych wykonawców i przy nadzorze budowlanym takie praktyki się sprawdzają.

Projekt wykonawczy zawiera wszystkie informacje niezbędne do  jego prawidłowej realizacji. Często projektanci zapominają, że poza pomysłem ważny jest profesjonalnie wykonany przedmiar i specyfikacja. Naszym zdaniem, szczegółowe opracowanie z pewnością pozwala uniknąć niepotrzebnych stresów na etapie budowy oraz w rozmowach i rozliczeniach z wykonawcami!

Chcąc w pełni usatysfakcjonować naszych klientów pomagamy przeprowadzić cały proces tworzenia inwestycji – od koncepcji, aż po zakończanie budowy. W związku z tym, w trakcie nadzorów pomagamy firmom wykonawczym tworzyć przestrzenie zielone zgodnie z najnowszymi trendami przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Doświadczenie z placów budowy jest podstawą udanych realizacji, dlatego poza naszym nadzorem polecamy fachowców, dzięki którym od lat udaje nam się tworzyć wysokiej jakości projekty.

Wykonujemy projekty tarasów i balkonów online na terenie całej Polski i zagranicą. Tak, jak w przypadku standardowego projektu tarasu wycena i zakres projektu są ustalane indywidualnie. Aby przygotować wycenę takiego projektu i rozpocząć nad nim prace potrzebujemy jednak nieco dokładniejszych materiałów, w tym szczegółowych zdjęć/filmików pokazujących teren oraz szczegółowych pomiarów terenu. Jeśli jesteś zainteresowany, więcej o projektach zdalnych przeczytasz TU.

Co posadzić na balkonie

Bardzo ważny jest odpowiedni dobór gatunkowy. Rośliny rosnące w donicach zewnętrznych (taras w Krakowie) narażone są na różne czynniki atmosferyczne – słońce, wiatr, mróz – mogę łatwo uszkodzić roślinę. Należy dobierać bardzo odporne rośliny – zwłaszcza na okresowe susze – pamiętając, że ziemia w doniczkach szybko traci wilgoć.

Rośliny warto zasilać poprzez automatyczny system nawadniania. Ułatwia nam to pielęgnację – rośliny najlepiej podlewać nocą, jak również pozwala na dłuższe wyjazdy pozostawiając ogród bez opieki.

Meble ogrodowe na balkon

Dobrze jest zaplanować odpowiednie meble ogrodowe i zadaszenie.
To już oczywiście kwestia gustu. Jednak elementy powinny tworzyć ze sobą spójną całość. Warto zapytać o dobrych producentów, którzy często zajmują się tylko sprzedażą wysyłkową i ich produkty nie są dostępne w popularnych centrach handlowych. Pamiętajmy, że meble te muszą być odporne na warunki zewnętrzne. Przy projektowaniu tarasu musimy pamiętać, że nasze meble bardziej się brudzą, ulegają zalewaniu jak również często muszą przetrwać zimę. Warto kupić coś porządniejszego i łatwego w utrzymaniu. Pokrycie powinno łatwo się umyć lub wyprać w pralce.

Projekt tarasu – oświetlenie:

Dobrze zaprojektowane oświetlenie nada naszemu ogrodowi na dachu ostatecznego smaczku. Dobrze oświetlona przestrzeń będzie nam służyć wieczorami, wtedy gdy mamy czas odpocząć. Zaprojektowanie oświetlenia nie jest rzeczą trudną. Jak stworzymy plan funkcjonalny tarasu, ustalimy w którym miejscy stół, a gdzie chcemy mieć wygodny fotel do czytania od razi będziemy wiedzieć gdzie chcemy postawić / powiesić jakie lampy. Pamiętajmy jednak, że muszą one być odpowiednie do warunków zewnętrznych. Coraz ciekawszą lamp ogrodowych mają już popularne markety ogrodnicze. Ciekawszych form możemy też szukać w sklepach internetowych – ich cena często jednak jest dość wysoka.

Zapraszamy do naszej galerii tarasów zielonych;

projekt ogrodu prywatnego

Osłona balkonu przed sąsiadami

Balkon, taras czy ogród jest istotnym przedłużeniem naszej przestrzeni życiowej, warto więc zadbać o ich wygląd i zapewnić sobie poczucie prywatności. Co zrobić, aby faktycznie czuć się swobodnie pomimo bliskiego sąsiedztwa.

Elementy zieleni

Pnącza: Należy wybrać przede wszystkim odpowiednią roślinę o dopasowaną do niego podporę. wybrać odpowiednią podporę i roślinę. Roślina najlepiej zimozielona pozwoli zapewni nam atrakcyjny element zielony również w okresie zimowym jak i skuteczną całoroczną osłonę.

Zieleń w donicy: Duża donica lub ich szereg z posadzonymi roślinami, np. bambusem lub skrzypem,  nie tylko będzie osłaniać ale i stanowić niepowtarzalny element!

Mała architektura: Mniej lub bardziej ażurowe panele mogą być wykonane z różnych materiałów – drewna, metalu, a nawet materiałowe. Wzór wybierz sam, lub skorzystaj z coraz szerszej oferty materiałów gotowych.

Kontakt:

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl

Adres: 31-061 Kraków

Telefon: 695-656-939

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo.