Projekt zieleni publicznej

Nasze biuro architektury krajobrazu ma wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania zieleni publicznej i prywatnej na terenie całej Polski. Współpracujemy z największymi biurami architektonicznymi, realizując tematy dla instytucji gminnych jak i dużych developerów. Mamy doświadczenie w prowadzeniu całych procesów administracyjnych – od inwentaryzacji poprzez uzyskiwanie decyzji na wycinkę, aż po projekt zieleni publicznej i nadzory na budowie.

Projekty zieleni publicznej wykonujemy często we współpracy z zaprzyjaźnionymi biurami architektury, gdzie pomagamy w dobraniu odpowiednich roślin, ale też często opracowujemy pełne zagospodarowanie terenu. Praca w większych zespołach zawsze jest korzystna – mamy okazję wymienić się naszym doświadczeniem i nawzajem wesprzeć się w procesie tworzenia.

Nasi Partnerzy:

Pracujemy z: B2 Studio, Blok Architekci, BE DDJM Architekci, VOSTOK design, ArchitekturaPasywna, MOFO architekci itd.

Pracujemy dla: SPRAVIA, Bryksy, ATAL, Wawel Service, ARKADA inwestycje, AGH, Uniwersytet Rolniczy, ZZM w Krakowie, Gmina Bytom, Gmina Świątniki itd.

Też chcesz z nami współpracować? Skontaktuj się z nami!

projekt zieleni publicznej

Ile kosztuje projekt zieleni

Jeśli chcesz, abyśmy złożyli ci ofertę wyślij do nas zapytanie. Proszę prześlij, jeśli jest to możliwe:

 • Rysunek projektu zagospodarowania terenu
 • Lokalizacja i numer działki
  Podanie adresu lub przesłanie pinezki z google maps pozwoli nam na podglądnięcie terenu, zapoznanie się z otaczającą go zabudową i krajobrazem.
 • Zdjęcia
  Kilka ujęć pokazujących najważniejsze aspekty terenu.
 • Informacje o zakresie prac
  Napisz jakie elementy chciałbyś nam zlecić. Możemy:
  – wykonać inwentaryzacje zieleni, gospodarkę zielenią oraz złożyć wniosek na wycinkę w Twoim imieniu
  – wykonać projekt nasadzeń zamiennych na twojej działce lub inne wskazanej
  – wykonać pełny projekt zieleni
  – projekt nawodnienia
  – nadzory
 • Przewidywany harmonogram

Zamawiając u nas projekt zieleni dostaniesz:

część rysunkowa składa się, w zależności od zakresu opracowania, zazwyczaj z kilku rysunków:

projekt zagospodarowania,
plan nasadzeń,
rysunki nawierzchni – drogowe,
rysunki oświetlenia – elektryka,
projekt małej architektury,
detale…

opis jest uzupełnieniem do rysunków;

w zakresie zieleni przedstawia wytyczne co do sposobu sadzenia roślin, wykończenia terenu jak również sposobu zabezpieczenia istniejących roślin na terenie budowy,
przy projektach budowlanych przygotowywany jest w formie STWiOR-ów, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót

jest zestawieniem materiałów potrzebnych do zrealizowania zadania;

zestawienie mat. roślinnego,
zestawienia mat. wykończeniowych,
zestawienie małej architektury,
przy projektach budowlanych wykonywane w formie przedmiarów i kosztorysów

podczas trwania budowy nadzorujemy wykonywane prace,

pilnujemy bezpieczeństwa istniejących drzew na terenie budowy, odpowiadamy na bieżące pytania,

uczestniczymy w odbiorach, sprawdzając jakość wykonanych prac i wspierając inwestorów.

ZOBACZ W CZYM MOŻEMY CI POMÓC

projekt zieleni publicznej w Krakowie

Parki

W ramach naszej pracy tworzyliśmy kilka większych terenów zieleni. Tworzyliśmy kompleksowe projekty zieleni publicznej  parków miejskich o charakterze wielobranżowym, wymagające uzyskiwania szeregu opinii, uzgodnień i pozwoleń oraz przeprowadzania różnych procesów administracyjnych.

 • projekt park miejskiego – Park Dębnicki,
 • projekt wschodniej i północnej części Zalewu Bagry,
 • koncepcja Parku Rzecznego Białucha,
 • projekt parkiem leśnego w Racławicach,
 • projekt zieleni publicznej przy kampusie AGH  przy skrzyżowaniu Alei Trzech Wieszczów w Krakowie z ul. Czarnowiejską (przedłużenie Parku Krakowskiego).
projekt zieleni publicznej w Bytomiu

Skwery i zieleńce

Wykonujemy rewitalizację skwerów i zieleńców miejskich jak również kompleksowe projekty tworzące nowe przestrzenie miejskie. Projektujemy także niewielkie parki kieszonkowe, które są także bardzo ważnym elementem przestrzeni, zwłaszcza w większych miastach. Dzięki naszym projektom  przestrzeń miejska staje się ładniejsza i bardziej funkcjonalna.

 • Park kieszonkowy przy ul. Lea,
 • Skwer im. Pilota Pirxa przy ul. Wieczystej
 • Plac św. Maksymiliana Kolbego w Krakowie.
 • park kieszonkowy w Bytomiu.
projekt zieleni przy budynku użyteczności publicznej

Projekt zieleni publicznej przy budynkach użyteczności publicznej

Specjalizujemy się w projektach zieleni miejskiej. To zieleń łatwa w utrzymaniu, elegancka, zgodna z najnowszymi trendami.  Na swoim koncie mamy sporo realizacji. Dbamy też o detale.  W ciągu ostatnich kilku lat zaprojektowaliśmy zieleń towarzyszącą budynkom:

 • Centrum Kongresowe ICE w Krakowie,
 • Centrum Energetyki AGH (u. Czarnowieska),
 • Centrum Informatyki AGH (Kawiory),
 • Centrum Biurowe Błękitek (Aleje Pokoju 1),
 • Centrum Dialogu (Park Ocalałych w Łodzi),
 • Klinika Macierzyństwo w Krakowie,  i wiele innych.
projekt zieleni publicznej w Rzeszowie

Projekt zieleni publicznej przy zabudowie wielorodzinnej

Projektujemy zieleń przy nowo powstających osiedlach apartamentowców i zabudowie wielorodzinnej. Projektowana przez nas zieleń pełni nie tylko funkcje ozdobne współgrając z otaczającą ją zabudową ale także stanowi dobrze przemyślany zestaw roślin łatwych w utrzymaniu i atrakcyjnych w ciągu całego roku. W ostatnich latach projektowaliśmy zieleń dla inwestycji:

 • ATAL – ul. Masarska w Krakowie
 • WAWEL Service – ul. Wiertnicza w Katowicach
 • ARKADA INWESTYCJE SP. Z O.O. – Zabłocie, Kraków
 • SPRAVIA SP. Z O.O. – ul. Grabiszyńska, Wrocław
 • BRYSKY – ul. Miła w Rzeszowie
Ankieta projekt ogrodu

Projekt zieleni publicznej dla otoczenia szkół i przedszkoli

Zajmujemy się aranżacją przestrzeni przy szkołach i przedszkolach. W związku z tym, projektujemy place zabaw, tereny sportowe i inne elementy atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które jednocześnie są bezpieczne i dostosowane do wieku swoich odbiorców. Wprowadzane przez nas elementy współgrają z projektowaną zielenią i małą architekturą a także oddziałują na różne zmysły. Chętnie wprowadzamy elementy edukacyjne, ogródki przyszkolne i  klasy na świeżym powietrzu. Zaprojektowaliśmy liczne ogrody przyszkolne w tym:

 • teren przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie,
 • otoczenie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Krakowie,
 • ogród przy Szkole Podstawowej nr 34 w Krakowie,
 • teren przy Przedszkolu Miejskim nr 20 w Mielcu,
 • teren przy Zespole Szkół w Pałecznicy.
Projekt zieleni nad jeziorem

Projekt zieleni publicznej – dziedziniec

Zagospodarowywanie dziedzińców daje nam wiele możliwości. W tych małych podwórkach, możemy kreować  całkiem odrębne zielone przestrzenie. Z tego względu, chcemy namawiać naszych klientów na efektywniejsze wykorzystywanie swoich podwórek. To od nas zależy czy polubimy nasze najbliższe otoczenie. Czasami nie wiele trzeba, aby zamienić nieprzyjemny zapuszczony dziedziniec w przyjemny zielony zakątek. Uważamy, że każdy metr w mieście jest cenny – nie marnuj go!  Na koncie mamy kilka projektów dziedzińców m.in.:

 • dziedziniec w Przedszkolu Miejskim nr 20 w Mielcu,
 • dziedziniec przy Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Krakowie,
 • dziedziniec przy budynku wielorodzinnym Zabłocie Concept House II w Krakowie
 • dziedziniec pomiędzy budynkami uniwersyteckim na kampusie AGH w Krakowie.

Mała architektura

Architekt krajobrazu to osoba znająca się na roślinach jak ogrodnik, ale równie dobrze poruszająca się w tematach bardziej technicznych. Dzięki temu nasze projekty zieleni tak dobrze wkomponowują się w przestrzenie miejskie. Nie tylko wybieramy świetne rośliny ale umiemy dobrać do nich odpowiednią małą architekturę. Piękno roślin doskonale podkreślają dobrze dobrane donice, pergole i kwietniki. Dodatkowo, ogrody budują też nawierzchnie, ogrodzenia, ławki – wszelkiego rodzaju meble ogrodowe. Dobrze zaprojektowany ogród jest kolejnym salonem, w którym mamy czuć się komfortowo. Zastanów się jakie masz potrzeby, a my pomożemy Ci je zrealizować.

projekt zieleni platan rozpięty

Projekt zieleni na dachu i w donicy

Zieleń na dachach to już prosta sprawa. Jeszcze kilkanaście lat temu oglądaliśmy pierwsze realizacje z zachodu z zazdrością. Dzisiaj sami mamy wieloletnie doświadczenie. Korzystamy ze sprawdzonych systemów, które są gwarancja sukcesu. Praktykowanie zawodu architekta w mieście spowodowało, że mamy na swoim koncie wiele realizacji nasadzeń roślin w donicach – w betonowej przestrzeni która jest często jedyną szansą na wprowadzenie zieleni. Dlatego też, wiemy jakie rośliny najlepiej sobie radzą i jak im pomóc w tych trudnych warunkach. Z  pewnością pomożemy Ci zaprojektować  rośliny na stropodach, rośliny do donic, pnącza na elewację, lub – co tylko potrzebujesz. Powiedz nam co Ci chodzi po głowie, a my postaramy Ci się pomóc.

projekt zieleni nadzory nad projektem

Rabaty ozdobne

Projektujemy rabaty ozdobne, naturalistyczne, składające się z dużej ilości gatunków. W projekty naszych rabat chętnie wprowadzamy rośliny rodzime, miododajne i przyjazne dla owadów pożytecznych oraz ptaków. Formę, kolorystykę i wysokość rabat dopasowujemy do charakteru miejsca oraz wymagań Inwestora. Nasze rabaty mogą stanowić główny element projektu, podkreślać kolorystykę elewacji lub stanowić kontrast do silnej architektonicznej formy budynku. Projektujemy zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze krajobrazu i dopasowujemy rośliny do siedliska tak, aby nasze rabaty wymagały jak najmniej pielęgnacji.

Zaprojektowane przez nas rabaty zapewniają całoroczny efekt.

Konsultacje społeczne

Z doświadczenia wiemy jak ważne w procesie projektowym są konsultacje społeczne. Mimo, że w Polsce nie mamy długiej tradycji przeprowadzania konsultacji społecznych to coraz częściej narzędzie to jest stosowane przez inwestorów, w szczególności sektora publicznego. Czynne uczestnictwo mieszkańców w tworzeniu przestrzeni publicznych pozwala na stworzenie kompleksowych, dogłębnie przemyślanych projektów uwzględniających potrzeby różnych grup społecznych. Konsultacje społeczne dają możliwość szybkiej identyfikacji największych problemów dotyczących danej inwestycji i niwelację związanych z nią przyszłych konfliktów. Mamy  wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu konsultacji społecznych. Jeśli chcecie poczytać więcej KLIKNIJCIE.