Co powinien zawierać projekt zieleni

Każdy projekt zieleni realizowany na terenach publicznych jak również przy większych inwestycjach wymaga stworzenia odpowiedniej dokumentacji. Warunkiem dobrej realizacji jest nie tylko świetny pomysł, ale również szczegółowa specyfikacja. Oferujemy wykonywanie projektów zieleni zarówno budowlanych, jak również pełnych opracowań wykonawczych. Do zwymiarowanych i opisanych rysunków zawsze dołączamy opis i tabele przedmiarowe. Gotowy projekt zieleni zawiera tabele ze zliczonymi ilościami potrzebnego materiału do wykonania projektu. Rośliny są szczegółowo opisane, podane są wielkości i parametry zamawianych egzemplarzy. Jest to zabezpieczenie dla inwestora na etapie realizacji. Dobrze przygotowany projekt zieleni pozwoli na wyłonienie wykonawcy, który wie czego się od niego oczekuje.

projekt zieleni w mieście

Rysunki

część rysunkowa składa się, w zależności od zakresu opracowania, zazwyczaj z kilku rysunków:

projekt zagospodarowania,
plan nasadzeń,
rysunki nawierzchni – drogowe,
rysunki oświetlenia – elektryka,
projekt małej architektury,
detale…


Opis

opis jest uzupełnieniem do rysunków;

w zakresie zieleni przedstawia wytyczne co do sposobu sadzenia roślin, wykończenia terenu jak również sposobu zabezpieczenia istniejących roślin na terenie budowy,
przy projektach budowlanych przygotowywany jest w formie STWiOR-ów, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót


Przedmiar

jest zestawieniem materiałów potrzebnych do zrealizowania zadania;

zestawienie mat. roślinnego,
zestawienia mat. wykończeniowych,
zestawienie małej architektury,
przy projektach budowlanych wykonywane w formie przedmiarów i kosztorysów


Nadzór

podczas trwania budowy nadzorujemy wykonywane prace,

pilnujemy bezpieczeństwa istniejących drzew na terenie budowy, odpowiadamy na bieżące pytania,

uczestniczymy w odbiorach, sprawdzając jakość wykonanych prac i wspierając inwestorów.

ZOBACZ W CZYM MOŻEMY CI POMÓC

Parki

W ramach naszej pracy tworzyliśmy kilka większych terenów zieleni. Tworzyliśmy kompleksowe projekty  parków miejskich o charakterze wielobranżowym, wymagające uzyskiwania szeregu opinii, uzgodnień i pozwoleń oraz przeprowadzania różnych procesów administracyjnych. Pracowaliśmy m.in. nad projektem Parku Dębnickiego, projektem wschodniej części Zalewu Bagry, koncepcją Parku Rzecznego Białucha, Parkiem w Racławicach, Parkiem przy kampusie AGH  przy skrzyżowaniu Alei Trzech Wieszczów w Krakowie z ul. Czarnowiejską (przedłużenie Parku Krakowskiego). Jesteśmy dumni z naszych realizacji. Staramy się na bieżąco uaktualniać naszą galerię projektów zieleni, tak abyście mogli na bieżąco śledzić wydarzenia. Jeśli podobają Ci się nasze projekty zaproś nas do współpracy.

Skwer Wieczysta

Skwery i zieleńce

Wykonujemy rewitalizację skwerów i zieleńców miejskich jak również kompleksowe projekty tworzące nowe przestrzenie miejskie. Projektujemy także niewielkie parki kieszonkowe, które są także bardzo ważnym elementem przestrzeni, zwłaszcza w większych miastach. Dzięki naszym projektom  przestrzeń miejska staje się ładniejsza i bardziej funkcjonalna. W trakcie naszej wieloletniej pracy zaprojektowaliśmy liczne skwery zielone na terenie miasta Krakowa, z których wiele zostało zrealizowanych. Nasze projekty to m.in. Park kieszonkowy przy ul. Lea, Skwer im. Pilota Pirxa przy ul. Wieczystej i Plac św. Maksymiliana Kolbego w Krakowie.

Projekt zieleni przy budynkach użyteczności publicznej

Specjalizujemy się w projektach zieleni miejskiej. To zieleń łatwa w utrzymaniu, elegancka, zgodna z najnowszymi trendami.  Na swoim koncie mamy sporo realizacji. Staramy się wykonywać projekty kompleksowo tak aby zieleń współgrała z istniejącą architekturą. Dbamy o szczegóły. W przestrzeni miejskiej niezwykle ważne jest dobranie odpowiednich nawierzchni, małej architektury takiej jak ławki, czy kosze na śmieci. Współpracujemy z biurami architektonicznymi tworząc realizacje w Krakowie jak i na terenie całej Polski. W ciągu ostatnich kilku lat zaprojektowaliśmy zieleń towarzyszącą budynkom: Centrum Kongresowe ICE w Krakowie, Centrum Energetyki AGH (u. Czarnowieska), Centrum Informatyki AGH (Kawiory), Centrum Biurowe Błękitek (Aleje Pokoju 1), Centrum Dialogu (Park Ocalałych w Łodzi), Klinika Macierzyństwo w Krakowie,  i wiele innych.

Projekt zieleni przy zabudowie wielorodzinnej

Projektujemy zieleń przy nowo powstających osiedlach apartamentowców i zabudowie wielorodzinnej. Projektowana przez nas zieleń pełni nie tylko funkcje ozdobne współgrając z otaczającą ją zabudową ale także stanowi dobrze przemyślany zestaw roślin łatwych w utrzymaniu i atrakcyjnych w ciągu całego roku. Chętnie projektujemy zieleń miododajną zwracając uwagę na zwiększenie bioróżnorodności przestrzeni przy zabudowie mieszkalnej. Mamy doświadczenie z różnymi projektami zieleni osiedlowej w Krakowie jak i poza nim.

Strefa relaksu przy szkole w Krakowie

Otoczenie szkół i przedszkoli

Zajmujemy się aranżacją przestrzeni przy szkołach i przedszkolach. Projektujemy place zabaw, tereny sportowe i inne elementy atrakcyjne dla dzieci i młodzieży, które jednocześnie są bezpieczne i dostosowane do wieku swoich odbiorców. Wprowadzane przez nas elementy współgrają z projektowaną zielenią i małą architekturą a także oddziałują na różne zmysły. Chętnie wprowadzamy elementy edukacyjne, ogródki przyszkolne i  klasy na świeżym powietrzu. Zaprojektowaliśmy liczne ogrody przedszkolne i przyszkolne na terenie Polski m.in. teren przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie, otoczenie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr 5 w Krakowie, ogród przy Szkole Podstawowej nr 34 w Krakowie, teren przy Przedszkolu Miejskim nr 20 w Mielcu, teren przy Zespole Szkół w Pałecznicy.

Dziedzińce

Zagospodarowywanie dziedzińców daje nam wiele możliwości. W tych małych podwórkach, możemy kreować  całkiem odrębne zielone przestrzenie. Chcemy namawiać naszych klientów na efektywniejsze wykorzystywanie swoich podwórek. To od nas zależy czy polubimy nasze najbliższe otoczenie. Czasami nie wiele trzeba, aby zamienić nieprzyjemny zapuszczony dziedziniec w przyjemny zielony zakątek. Każdy metr w mieście jest cenny – nie marnuj go!  Pomożemy ci to zrobić. Mamy na koncie kilka projektów dziedzińców m.in. w Przedszkolu Miejskim nr 20 w Mielcu, Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Krakowie oraz pomiędzy budynkami uniwersyteckim na kampusie AGH w Krakowie.

ogród kolei

Mała architektura

Architekt krajobrazu to osoba znająca się na roślinach jak ogrodnik, ale równie dobrze poruszająca się w tematach bardziej technicznych. Dzięki temu nasze projekty zieleni tak dobrze wkomponowują się w przestrzenie miejskie. Nie tylko wybieramy świetne rośliny ale umiemy dobrać do nich odpowiednią małą architekturę. Piękno roślin doskonale podkreślają dobrze dobrane donice, pergole i kwietniki. Ogrody budują też nawierzchnie, ogrodzenia, ławki – wszelkiego rodzaju meble ogrodowe. Dobre zaprojektowany ogród jest kolejnym salonem, w którym mamy czuć się komfortowo. Zastanów się jakie masz potrzeby, a my pomożemy Ci je zrealizować.

platan rozpięty

Projekt zieleni  na dachu i w donicy

Zieleń na dachach to już prosta sprawa. Jeszcze kilkanaście lat temu oglądaliśmy pierwsze realizacje z zachodu z zazdrością. Dzisiaj sami mamy wieloletnie doświadczenie. Korzystamy ze sprawdzonych systemów, które są gwarancja sukcesu. Praktykowanie zawodu architekta w mieście spowodowało, ze mamy na swoim koncie wiele realizacji nasadzeń roślin w donicach – w betonowej przestrzeni jest to często jedyna szansa na wprowadzenie zieleni. Wiemy jakie rośliny najlepiej sobie radzą i jak im pomóc w tych trudnych warunkach. Pomożemy zaprojektować Ci rośliny na stropodach, rośliny do donic, pnącza na elewację, co tylko potrzebujesz. Powiedz nam co Ci chodzi po głowie, a my postaramy Ci się pomóc.

Zielone ściany – projekt zieleni we wnętrzu

Ponieważ nie zajmujemy się produkcją na wielką skalę podchodzimy do każdego projektu indywidualnie. System przez nas opracowany pozwala nam na tworzenie projektów na specjalne zamówienie. Projekty robimy kompleksowo – od koncepcji poprzez projekty branżowe, aż po samo wykonanie. Taka żywa zielona ściana to połączenie natury i nowoczesnej techniki. Ze względu na fakt, że korzystamy z własnych systemów i nie musimy płacić za skomplikowane sieci dystrybutorów nasza oferta cenowa jest bardzo konkurencyjna. Napisz do nas, a powiemy Ci więcej.