zielone ściany w biurach

Ściany zielone w biurach zajmują mało miejsca. Doskonale wyglądają w wysokich i jasnych pomieszczeniach. W budynkach użyteczności publicznej (w tym również w siedzibach firm) są wizytówką ekskluzywnych miejsc i poważnych instytucji. Jednak nie tylko o sam prestiż chodzi. Zachęcamy do wykorzystywania systemów zielonych ścian w miejscach pracy. Coraz więcej godzin spędzamy w biurach. Spędzamy wiele godzin przy komputerach. Nowoczesne biurowce szczelnie pozamykane dostęp do powietrza mają często tylko z klimatyzatorów. Powietrze którym oddychamy jest suche i zanieczyszczone. zielone ściany w biurach

Zalety zielonych ścian

Wprowadzenie roślin może tą sytuację zmienić. Zielone ściany są w tym przypadku dobrym rozwiązaniem – na 1 m2 może zmieścić się nawet 20 sadzonek. Rośliny potrafią obniżyć ilość zanieczyszczeń w znaczący sposób. Toksyczne substancje często gnieżdżące się w farbach, wykładzinach, płytach wiórowych pochłaniane są przez rośliny, które dodatkowo potrafią nawilżyć powietrze. Czy musimy Państwa jeszcze namawiać.

zielone ściany w biurach

zielone ściany w biurach

Pielęgnacja zielonych ścian

Zieleń wertykalna w biurach i budynkach użyteczności publicznej sprawdza się świetnie. I tam bardzo często jest montowana. Ułatwia to bardzo pielęgnację zielonych ścian serwisantom, którzy zwłaszcza na początku powinni często doglądać realizacji. Trzeba pamiętać, że zieleń taką należy pielęgnować bardzo często – przez pierwszy okres nawet raz na miesiącu. Wykonawca powinien dać gwarancję na wykonaną instalację. Przez pierwszy okres czasu należy obserwować zwłaszcza nawodnienie, które może wymagać regulacji. Ważne jest aby wybrać firmę ze swojej okolicy, tak aby serwisant był osobą dyspozycyjną. Na początku zdarza się, że konieczna jest wymiana nawet kilkunastu sadzonek. Kieszenie filcowe zapewniają łatwy dostęp do poszczególnych roślin, dzięki czemu posadzenie nowych sadzonek jest bardzo łatwe. Dobrze wyregulowanie systemu na początku oraz późniejsze przeglądy techniczne zapewnią prawidłowy rozwój zieleni.

Mity o zielonych ścianach.

Nie jest prawdą, że rośliny na zielonej ścianie nie rosną. Wielu producentów próbuje wmówić klientom, że sadzonki należy regularnie wymieniać na nowe, ponieważ rośliny nie rosną w filcowych kieszeniach. Nie jest to prawdą. Profesjonalnie wykonana zielona ściana jest żywym elementem wnętrza i wraz z wiekiem się rozrasta. Odradzam współpracę z osobami, które twierdzą, że naturalnym jest wymienianie roślin kilka razy w roku. Jeśli zachodzi taka konieczność wynika ona z nieprawidłowego wykonania systemu i powinna ona podlegać reklamacji. Przecież zamawiając zieloną ścianę chcą państwu mieć rośliny, które mają spełniać nie tylko funkcję estetyczne, ale również mają korzystnie wpływać na mikroklimat we wnętrzach. To mogą zapewnić tylko zdrowe sadzonki, które w prawidłowy sposób się rozwijają. (Patric Blanc -botanik i projektant który wymyślił tą technologie na podstawie obserwacji wieloletniej zaobserwował, że roślinny nie potrzebują ziemi, a wyłącznie wody oraz składników odżywczych, aby prawidłowo się rozwijać. Ziemia stanowi wyłącznie warstwę przytrzymującą dla roślin, którą w przypadku żywych zielonych ścian zastąpić może warstwa odpowiedniego filcu. – na tym właśnie polega cała idea zielonej ściany.

ZIELONA ŚCIANA = ŻYWA ŚCIANA!

Zapraszamy do oglądnięcia naszej realizacji ściany zielonej.

zielone ściany w biurach

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*