Narzędzia architekta krajobrazu

Dzisiaj mamy już pewne doświadczenie i kilka dobrych lat pracy jest za nami, ale początki do łatwych nie należały. Wydawało nam się, że mamy poczucie estetyki i znamy się na roślinach. Jednak już przy pierwszym projekcie pojawiły się schody. Jak policzyć ilość sztuk roślin potrzebnych na żywopłot, ile posadzić traw ozdobnych na rabacie,… jaki jest rozstaw roślin (czyli ile sadzi sie sadzonek na 1mkw). Mieliśmy szczęście, że szybko poznaliśmy firmy istniejące już na krakowskim rynku architektury krajobrazu. Widząc nasze zaangażowanie i chęć do nauki dali nam szansę. Dostaliśmy kilka zleceń, które wykonywaliśmy pod nadzorem starszych kolegów. To oni pokazali nam jak przygotować projekt wykonawczy nasadzeń. Odpowiadali na wiele pytań.

Pierwsze kalkulatory architekta

Dzisiaj, w Internecie można znaleźć sporo informacji. Jednak są one często mocno rozproszone. Zdecydowaliśmy się stworzyć stronę, na której zbierzemy dane w jedno miejsce. Tak powstały narzędzia architekta krajobrazu – kalkulatory roślin. W pierwszej kolejności stworzyliśmy kalkulator liczący potrzebne sadzonki do stworzenia gęstego żywopłotu, następnie powstały kalkulatory traw ozdobnych. Ostatnim kalkulatorem jest już bardzo rozbudowane narzędzie architekta krajobrazu – kalkulator liczenia opłat za wycinkę

Zapraszamy do darmowego korzystania. Jeśli masz uwagi do naszych narzędzi – proszę napisz nam o tym. Chętnie udoskonalimy nasze bazy roślin.

Kalkulator kosztów wycinki drzew

Pomoże policzyć preliminarz opłat za wycinkę.

Kalkulator nasadzeń zamiennych

Kalkulator nasadzeń zamiennych oblicza ilości drzew, które będziesz musiał nasadzić jako rekompensatę przyrodniczą za wycięte drzewa.

Kalkulator traw ozdobnych

Pomoże policzyć ci ilość potrzebnych roślin na utworzenie rabaty oraz na utworzenie szpaleru (żywopłotu) z traw ozdobnych

Kalkulator żywopłotu formowanego

Pomoże policzyć ci ilość potrzebnych roślin na utworzenie formalnego żywopłotu z krzewów _ forma cięta, zwarta.

Kalkulator żywopłotu swobodnego

Pomoże policzyć ci ilość potrzebnych roślin na utworzenie żywopłotu swobodnego z krzewów _ forma naturalne bez konieczności regularnego ciecia.