Podmiejskie okolice Krakowa charakteryzują się nieustannie powstającą zabudową szeregową i bliźniaczą. Dlatego też częstym tematem u nas są niewielkie ogródki w kształcie litery L, które przylegają do popularnych domków. Wbrew pozorom to właśnie małe ogrody stanowią największe wyzwanie. To tu liczy się każdy centymetr przestrzeni. Dlatego też układ funkcjonalny małego ogrodu musi być dobrze przemyślany i dostosowany do wymagań klientów.

ogród przy szeregowcu
ogród przy szeregowcu

OGRÓD PRZY SZEREGOWCU – ROZMIESZCZENIE FUNKCJI

ogród przy szeregowcu

W projekcie małego ogrodu przewidzieliśmy szereg elementów, zgodnie z wytycznymi Inwestora, w tym basen, saunę, pergolę, domek narzędziowy oraz duży, wygodny taras. Zaproponowaliśmy urządzenie spójnej przestrzeni skupiającej się na tarasie, w obrębie którego zlokalizowana została większość wskazanych przez klienta elementów. Zaprojektowany przez nas taras stał się zewnętrznym salonem i znacznie przedłużył przestrzeń dzienną mieszkańców.

Istotnym elementem była także osłona terenu ogrodu od sąsiadów. Ogród przy szeregowcu osłoniliśmy nowym, drewnianym ogrodzeniem oraz panelami wykończonymi kamiennym spiekiem. Panele zostały także delikatnie podświetlone dla stworzenia przyjemnej atmosfery wieczorem. Przy tarasie od strony ogrodzenia zaproponowaliśmy także donicę z zielenią dla rozbicia jednolitego ciągu paneli drewnianych.

Całość domknęliśmy zielenią, zarówno w formie zimozielonych traw, bylin i krzewów jak i wieloletnich bylin i traw ozdobnych. Pomimo małej przestrzeni, na terenie ogrodu zmieściliśmy także kilka drzew. Kompozycja zieleni jest nowoczesna oraz utrzymana w stonowanej kolorystyce.

Jeśli chcecie zobaczyć inne projekty małych ogrodów zapraszamy do wpisu o ogródku lokatorskim oraz niewielkim ogrodzie pod Krakowem.

Skontaktuj się z nami

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Telefon: 695-656-939