Skarpa w ogrodzie może stanowić jeden z jego ciekawszych elementów. Ogród na skarpie wymaga zwrócenia znacznej uwagi na ukształtowanie terenu oraz dobór odpowiednich roślin do jej pokrycia. Zapraszamy do oglądnięcia zaprojektowanego przez nas ogrodu w Świątnikach.

Galeria  – ogród na skarpie

metamorfoza ogrodu (przed) metamorfoza ogrodu (po)

Widok na taras i wejście do ogrodu

metamorfoza ogrodu ogród po metamorfozie

Widok na tył domu

Co zaprojektowaliśmy?

  • Nowoczesny podjazd

Jednym z głównych elementów projektu jest nowoczesny podjazd zbudowany z dużych płyt betonowych. Płyty ułożone zostały w przesunięte względem siebie pasy. Aby uzyskać wyraźny efekt pasów wprowadzono jasne i ciemne płyty. W pasy i bezpośrednio przy nich wprowadzono nasadzenia krzewów, traw i bylin – kompozycje naturalistyczną, kontrastującą z silnym architektonicznym układem płyt. Całość uzupełniono o lampy kule.

  • Ukształtowanie terenu

Jednym z najważniejszych aspektów projektu, który zdefiniował całą przestrzeń było odpowiednie ukształtowanie terenu. Właścicielom zależało na stworzeniu możliwie największych wypłaszczonych trawiastych przestrzeni między innymi do zabawy dla dzieci. Jednocześnie w projekcie nie chcieliśmy wprowadzać murków oporowych. Teren głównego ogrodu został więc lekko podniesiony tak aby stworzyć płaski trawnik bez nasypywania wysokich skarp.

  • Kompozycje traw ozdobnych i bylin

Ogród na skarpie wypełniony jest bardziej i mniej ozdobnymi kompozycjami krzewów, traw i bylin. Pojawiają się tu zarówno rabaty o silnie naturalistycznym charakterze, jak i kompozycje w duchu ogrodów angielskich czy duże jednogatunkowe połacie traw ozdobnych. Nie zabrakło też drzew, w tym brzóz, klona czy czereśni. W projekcie w nasadzenia ozdobnej zieleni wkomponowano ogródek jadalny. W nasadzeniach na skarpie postanowiono na trawy ozdobne z dodatkiem bylin dla zmiękczenia jej kształtu i ukrycia jej pod miękką roślinnością.

Jesteś właścicielem ogrodu na skarpie?

W ostatnim czasie dużo projektujemy ogrodów na skarpach z trudnym ukształtowaniem. Jeśli potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu swojego ogrodu skontaktuj się z nami. Zrobimy dokładny model i pokażemy Ci jak może wyglądać twoja przestrzeń. Skarpa nie musi być utrudnieniem, dzięki niej Twój ogród może zyskać niepowtarzalny charakter!!

Skontaktuj się z nami

E-Mail: biuro@projektzieleni.pl
Telefon: 695-656-939


ogród na skarpie