Gry terenowe, inaczej nazywane grami miejskimi, zdobywają coraz to większą popularność wśród mieszkańców dużych miast. Coraz łatwiej zobaczyć  czy usłyszeć o organizowanych na terenie Krakowa grach, których tematyka jest bardzo różnorodna. Gry terenowe to najczęściej specyficzne połączenie kilku zabaw, które większość z nas zna z dzieciństwa np. pochodów, szukania skarbów czy zabaw zręcznościowych. Ich najistotniejszym aspektem jest jednak jak najlepsze wykorzystanie charakterystycznych cech terenu na którym będą się rozgrywać.

W ramach pracy nad parkiem przyszedł nam do głowy pomysł, aby ożywić nasz projekt poprzez stworzenie na terenie Parku Dębnickiego gry terenowej skierowanej do najmłodszych. Dzięki temu, wraz z rodzicami i opiekunami będą mogli odkryć jego wszystkie zakamarki i tajemnice. Opowiemy więc, w dużym skrócie o stworzonej przez nas grze. Nie zdradzamy za wiele, żeby nie popsuć zabawy!

Na czym polega gra?

Gra terenowa nawiązuje do założeń pierwszych projektantów Parku Dębnickiego, którzy chcieli na jego teren wprowadzić wodę. Niestety, z różnych przyczyn nie było możliwości realizacji ich zamierzeń. Tam gdzie miała być woda zostały jednak zagłębienia, które czynią park oryginalnym i stanowią atrakcję dla dzieci, które mogą wspinać się i wdrapywać na ich zbocza.

Nasza gra zaprasza szczególnie dzieci,  do przeniesienia się w świat piratów i zwrócenia uwagi na ukształtowanie parku. Będziecie musieli sobie wyobrazić, że wszystkie obniżenia terenu stanowi rozległe, kapryśne morze, na którym rozsiane są nieliczne wysepki i po którym można poruszać się tylko w określonych miejscach. W tym świecie został zakopany gdzieś legendarny skarb, którego odnalezienie jest Waszą misją. Aby to zrobić musicie odbyć podróż po najdalszych zakamarkach parku, zdobyć potrzebne informacje i rozwiązać łamigłówkę, która pozwoli na odkrycie miejsca zakopania skarbu.

Piracka zabaw - park dębnicki online

Na potrzebę gry stworzona została specjalna mapa która ułatwi Wam przeniesienie się do krainy piratów i wskaże kolejne etapy Waszej podróży. Grę można rozgrywać standardowo, drukując potrzebne materiały (mapę i łamigłówki) lub poprzez aplikcję online, która będzie niedługo dostępna na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Mamy nadzieję, że gra terenowa w Parku Dębnickim powoli Wam na spędzenie miłego czasu w gronie przyjaciół i rodziny.