Tym razem nasz projekt jest jedną wielką przebudową – to prawdziwa Metamorfoza tarasu. Nasi klienci kupili apartament na ostatnim pietrze budynku i po generalnym remoncie wnętrza przyszedł czas na taras. A mówiąc o tarasie trzeba zaznaczyć, że ta cudna przestrzeń to prywatny ogród na dachu apartamentowca o powierzchni 100 metrów kwadratowych. No wiec czas zacząć wielką metamorfozę tarasu – zaczynamy!

Przyjemnie pracuje się przy tematach w miejscach, gdzie sami chcielibyśmy mieszkać – to prawie jak projektowanie pod siebie. Dzięki współpracy udało nam się razem stworzyć przestrzeń przyjazną, w której znajdziemy miejsce na wypoczynek na wygodnej sofie, zmieści się stół, a także możemy wyjść poza zakres dachu w słoneczną cześć tarasu, aby skorzystać z leżaków otoczonych zielenią – czy nie każdy chciałby mieć taką przestrzeń po wyjściu z mieszkania. Pomysłów było wiele, zdecydowaliśmy się jednak zachować umiar i minimalistyczny styl właścicieli. Tak też zaczęła się wielka metamorfoza tarasu.

METAMORFOZA TARASU
METAMORFOZA TARASU
METAMORFOZA TARASU
METAMORFOZA TARASU

Metamorfoza tarasu krok po kroku

Już w poniedziałek pierwsze spotkanie klientów z naszymi wykonawcami. Postaramy się pokazać wam w niedługim czasie cały proces przebudowy zielonej przestrzeni, może i to was zachęci to przeprowadzenia metamorfozy tarasu u siebie! My chętnie Wam w tym pomożemy. Jednak najpierw zajmiemy się pomocą w realizacji bieżących tematów.  Krok po kroku od czego zaczniemy:

Panele osłonne na tarasie– projekt przewiduje postawienie na tarasie paneli, które osłonią naszych klientów od wzroku sąsiadów. Taras jest na tyle duży, ze bez obaw możemy postawić nawet wyższe elementy, nie zmniejszy nam to bardzo naszej przestrzeni. Dlatego też powstał szczegółowy projekt elementów drewnianych oraz wykonanych ze stali, które poza funkcja ochronną są po prostu piękne. Elementy przemyślanie rozstawione dodadzą temu miejscu smaczku.

Taras drewniany, czyli nasz projektowany deck ma na celu poprawę estetyki miejsca. Na dzień dzisiejszy taras wykończony jest małą atrakcyjnymi płytami, które klienci chcą zamienić na bardziej przyjazną nawierzchnię. Aby jednak nie przesadzić z ilością monotonnego drewna bawimy się rozmiarem deskowania, sposobem jego układania – to jest w końcu projektowanie!

Meble tarasowe – nasi klienci bardzo dobrze wiedza jak chcą spędzać czas wolny, my im tylko pomagamy znaleźć ładne produkty wśród dostępnych na rynku przedmiotów. Tak też wyszukaliśmy dla nich sofy, hamaki – kule, stół z krzesłami oraz leżaki. Wszystko pasujące do siebie i w rozsądnej cenie. Skoro metamorfoza tarasu – to zmieniamy wszystko.

Jak wyglądały kolejne etapy naszej pracy nad tarasem?

  1. Spotkanie w terenie i oferta (aktualnie online)

    Z klientami umówiliśmy się na terenie ich tarasu aby porozmawiać o wszystkich elementach, które chcieliby zawrzeć w projekcie. Klienci określili jakie elementy wyposażenia chcieliby zawrzeć w projekcie oraz wskazali miejsca problematyczne od których chcieliby się odgrodzić czy oddzielić. W trakcie spotkania taras został wymierzony oraz została wykonana dokumentacja online.
    Aktualnie, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, prosimy klientów o wykonanie pomiarów tarasu oraz dokumentacji zdjęciowej samemu i przesłanie mailowo. Wymierzenie tarasu jest bardzo proste i zajmuje chwilkę. Dla nas istotnymi informacjami są wymiary elementów jakie chcecie zachować na tarasie, jego długość, szerokość, wszystkie załamania, wysokość balustrady, lokalizacja drzwi, okien, gniazdek itp.

    Rozmowy dotyczące zakresu projektu przeprowadzamy telefonicznie lub mailowo. Możemy także umówić się z Wami na Skype lub Zoom.

  2. Koncepcja projektowa

    W zależności od wspólnych ustaleń wykonujemy jedną lub dwie koncepcje opartą o określone przez klientów wytyczne. Ze względu na duży rozmiar tarasu wykonana została jedna koncepcja, która została przedstawiona w oparciu o zdjęcia inspiracji oraz szkice. W trakcie koncepcji skupiamy się przede wszystkim na lokalizacji wszystkich projektowanych elementów, sugerujemy ich formę, przedstawiamy nasze pomysły dotyczące materiałów i ich połączeń.

3. Projekt

Po wprowadzeniu uwag przedstawionych przez klientów, przesyłamy koncepcję do akceptacji. Po uzyskaniu akceptacji przechodzimy do projektu wykonawczego tarasu. Projekt wykonawczy składa się z rzutu opisującego wszystkie projektowane elementy. Jeśli projektowane elementy są elementami gotowymi, określona zostaje konkretny produkt proponowany przez danego producenta. Jeśli jest to element projektowany, w zależności od jego skomplikowania, jest on koncepcyjnie rozrysowywany lub do dokumentacji dołączane jest poglądowe zdjęcie. Elementem szczególnie istotnym w projekcie tarasu jest zestawienie wszystkich projektowanych elementów: wyposażenia tarasu, w tym np. donic, siedzisk, ław, oświetlenia oraz roślin.

Projekt zawiera także projekt wykonawczy zieleni określający ilości sztuk, miejsca nasadzeń i projektowane odmiany.

Dzięki zamówieniu pełnego projektu tarasu otrzymujesz dokumentację, na bazie której wykonawcy są w stanie wykonać jednoznaczną wycenę materiałów oraz swojej robocizny. W oparciu o dołączoną do projektu tabelę zawierającą wszystkie projektowane elementy i konkretne ilości projektowanych materiałów, nie przepłacisz za elementy wykończenia, ponieważ zostaną źle oszacowane.

Jeśli masz do nas jakieś pytania, zadzwoń lub napisz!