Projekt małego balkonu to przykład na to, że każdą przestrzeń możemy zamienić w ogród, niezależnie od jej wielkości. Mieszkając w mieście, w bloku nie zawsze dysponujemy imponującym metrażem tarasu czy balkonu. Każdą przestrzeń jednak możemy zagospodarować tak, aby była przyjemnym miejscem do wypoczynku w otoczeniu zieleni. Zobaczcie nasze pomysły na aranżację małego balkonu.

W naszych aranżacjach staramy się wykorzystać łatwo dostępne meble i wyposażenie ogrodowe.

projekt małego balkonu

KONCEPCJA I – wybrana przez klienta

projekt małego balkonu

Koncepcja II

projekt małego balkonu

Koncepcja III

Klient zgłosił się do nas z konkretnymi elementami, które mieliśmy zaaranżować. Zależało mu na projekcie balkonu z uwzględnieniem:

  • mebli wypoczynkowych dla 2-3 osób
  • mebli z opcją leżenia
  • biokominka
  • eleganckich donic z dużą ilością zieleni

Aby wesprzeć nas w projektowaniu otrzymaliśmy także zdjęcia wnętrz mieszkania, do których nawiązaliśmy stylistycznie w projekcie balkonu. Dzięki temu balkon stanowi przedłużenie salonu i jest dodatkowym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Prace projektowe trwały około 3 tygodnie. W tym czasie powstały 3 koncepcje, z których klienci wybrali jedną z opcji. Po przesłaniu projektu dostaliśmy zwrotną wiadomość:

“Dziękuję bardzo za przesłane propozycje. Bardzo jestem milo zaskoczony projektami. Nie sądziłem że da się przeprowadzić aż taką metamorfozę balkonu :)”

W celu stworzenia zielonego azylu wprowadziliśmy znaczną ilość roślin. W projekcie pojawiają się nasadzenia traw ozdobnych i bylin w donicach na balustradzie, zielona ściana oraz kompozycje donic prostokątnych i okrągłych. Tego typu połączenia pozwalają stworzyć na balkonie namiastkę ogrodu. Dodatkowo w celu wprowadzenia elementu pionowego w projekcie pojawia się duża donica z niewielkim drzewkiem. Całość została utrzymana w chłodnej zielono-fioletowo-niebieskiej kolorystyce.

Wszystkie projektowane przez nas rośliny są wieloletnie i łatwe w utrzymaniu. Ze względu na trudne warunki wegetacyjne, na tarasach i balkonach wprowadzamy rośliny wieloletnie, tanie i łatwe w utrzymaniu. Rezygnujemy więc z roślin zimozielonych, które są bardziej wymagające, droższe i mogą przemarznąć w donicach. W przypadku naszych projektów, wymiana roślin, nawet jeśli nie uda się im przezimować nie stanowi dla klienta wysokich kosztów i najczęściej dotyczy uzupełnienia pojedynczych sztuk.

Jeśli chcecie zobaczyć inne nasze projekty tarasów i balkonów – kliknijcie TU.