Ogródki działkowe po chwilowej złej passie wracają do łask. Coraz więcej osób, szczególnie tych mieszkających w dużych miastach decyduje się na ogródek działkowy. Mieszkając w bloku czy kamienicy, ogródek działkowy jest często jedyną opcją na posiadanie własnego zielonego, zacisznego kąta na wyciągnięcie ręki. Taka przestrzeń ma więc tą zaletę, że możemy ją odwiedzić praktycznie codziennie po pracy czy spędzić miły weekend wśród zieleni bez konieczności wyjechania poza miasto. Stąd też coraz więcej zapytań o projekt ogródka działkowego.

Ostatnio mieliśmy przyjemność stworzyć projekt małego ogródka działkowego. Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć przestrzeń dopasowaną do potrzeb naszych klientów.

Projekt ogródka działkowego: domek

Domek był niezwykle istotną częścią projektu ogródka działkowego. Istniejący budynek był nieco zaniedbany i nie wpasowywał się w wizję jak i potrzeby klientów. W związku z tym głównym elementem projektu była jego przebudowa. Współpracująca z nami architektka Marlena Pilch chciała zachować jak największą część istniejącego budynku i zaadaptować do na nowo, zgodnie z wytycznymi klientów. Zobaczcie sami jak wygląda wersja zastana i wersja zaprojektowana przez Marlenę! 😉

Domek istniejący/domek zaprojektowany:
projekt ogródka działkowego
projekt ogródka działkowego
Projekt ogródka działkowego: taras i miejsca do wypoczynku

Na działce większość czasu spędzamy na zewnątrz w związku z czym zaprojektowany został duży taras zadaszony pergolą z żaglami. Dodatkowo, zaprojektowane zostało miejsce na palenisko oraz huśtawko-hamak, który umieszczony został w miejscu z którego rozciąga się najlepszy widok (przy dobrej pogodzie można zobaczyć nawet Tatry!).

projekt ogródka działkowego
Projekt ogródka działkowego: roślinność

W projekcie wprowadzono nasadzenia zieleni łatwej w utrzymaniu, które także są długo atrakcyjne. Główne nasadzenia to pasy kwitnących żywopłotów osłaniających od ścieżki czy sąsiadów oraz pasy krzewów owocowych. W projekcie pojawiają się także ozdobne rabaty traw i bylin, kwitnące na odcienie różu i fioletu. Wszystkie nasadzenia zostały przemyślane tak, aby nie zasłaniały atrakcyjnego widoku i miały swobodny, naturalistyczny charakter. Na terenie działki przewidziano także donice kamienną przy tarasie do uprawy ziół oraz donice drewniane do uprawy warzyw.

Poniżej galeria inspiracji do projektu: