Tarasy były wyjątkowo modnym tematem w naszym biurze w tym roku – chcemy Wam przedstawić następny projekt tego typu. Obecnie  coraz więcej osób chce zaaranżować swój taras w Krakowie i traktuje je jako kontynuację wnętrza, pokoju dziennego czy kuchni – i prawidłowo! Nic nie poprawia humoru jak śniadanie czy grill z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Bo tak jak często mówimy – taras w Krakowie może być zielony!

Jaki był pomysł na projekt?

Nasi klienci to młode osoby, pełne energii, które chciały stworzyć miejsce do relaksu po długim dniu jak i spotkań towarzyskich. Ich taras znajdujący się na wystawie północnej, posiadał już komplet wypoczynkowy, grill oraz ceramiczne doniczki. Również wielką zaletą była estetyczna, ciemna, drewniana podłoga. Wystarczyło pobudzić falę wyobraźni i stworzyć projekt z wykorzystaniem elementów istniejących.

Po lewej stronie tarasu znajdował się komplet wypoczynkowy, za którym zaprojektowano z obu stron donice z panelem zimozielonego bluszczu oraz kurtyną świetlną. Zabieg ten sprawił, że nudna ściana ożyła a kąt przy kanapie stał się bardziej przytulny i intymny. Przed kompletem na balustradzie zamontowano pięć dużych donic obsadzonych w swobodniej kompozycji trzcinnikami, szałwią, przetacznikiem czy paprocią. Rośliny dodały tarasowi lekkości i elementu nowoczesności. W projekcie stworzono także mały kącik kulinarny, z miejscem na grilla oraz nasadzeniami pachnących ziół w istniejących donicach ceramicznych.

Po prawej stronie tarasu zaprojektowano naturalistyczną kompozycję nasadzeń w donicach z wykorzystaniem gatunków lubiących cień i półcień. Rośliny zróżnicowano także pod względem faktury liści, pokroju, wielkości. Zaprojektowano rośliny kwitnące takie jak liliowiec, piwonia, funkia w towarzystwie traw i paproci. Na samym środku tarasu, pod girlandą światełek przeznaczono miejsce na rozwieszenie hamaka  który można w każdej chwili ściągnąć i zrobić miejsce na… właśnie na co? 😉 na parkiet? na matę do jogi? To już pozostawiamy do dyspozycji naszym klientom.

Poniżej przedstawiamy pierwszy rzut koncepcji projektu taras w Krakowie:

nowoczesny taras w krakowie
nowoczesny taras w krakowie

Poniżej przedstawiamy ostateczną wersję projektu:

taras w krakowie

Jesteśmy ciekawi, który z naszych tarasów najbardziej przypadł Wam do gustu ? 😉