Projekt zieleni w Krakowie przy  Luksusowych Apartamentach pod Zamkiem zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ich przyszłych mieszkańcach. Projekt zieleni przy osiedlach mieszkaniowych powinna być uniwersalna, łatwa w pielęgnacji i dostosowana do warunków klimatycznych. Dbałość o funkcjonalność i staranie dobrane materiały w projekcie zieleni w znaczący sposób przekładają się na ich atrakcyjność.

Na projekt zieleni składały się wizualizacje, które miały zaprezentować klientom główne idee projektu (można je zobaczyć w galerii projektu). Projektowana zieleń przy osiedlu mieszkaniowym miała podkreślić wysoką jakoś architektury i stworzyć razem z nią wspólną całość.

Projektowana zieleń jest tak dobrana do tej inwestycji aby podkreślić jej mocny wyrazisty charakter. Do kontrastowej kolorystycznie elewacji budynku zostały dobrane mocne w barwie rośliny. Na tle ciemnej grafitowe ściany posadzony został żywopłot z ciemnopurpurowej pęcherznicy, z której wyrastają klony tej samej barwy.Od frontu, na tle białej fasady posadzone zostały szlachetne rośliny zimozielone. Ciemna zieleń doskonale współgra z graficznym wyrazem nie tylko elewacji, ale i kostki brukowej. Proste formy projektowanej zieleni- regularne żywopłoty, bukszpanowe kule, sadzone powierzchniowo trzmieliny tworzą ramę dla budynku, który w tym otoczeniu staje się jeszcze bardziej unikatowy.

Doskonała architektura wymaga doskonałego otoczenia. Dlatego tylko szlachetne rośliny – wieczniezielony bukszpan, zimozielona laurowiśnia, wyraziste klony, bluszcz – harmonijne zestawienie kompozycji zieleni, oraz duża połać pięknej trawy tworzy unikatowe miejsce. Więcej zdjęć za dwa lata – wszystko musi podrosną!

W tym roku na pewno zaktualizujemy portfolio. Pokażemy jak projekt zieleni zamienia się w ogród. Rośliny podrosły i tylko czekać jak przyjdzie wiosna. Jeśli są Państwo zainteresowani zobaczeniem realizacji zapraszamy na wycieczkę do Przegorzał. Nasadzenia były wykonywane w 2010 roku.