Szkolenie _ ochrona drzew

W dniach 9-10 czerwiec odbyło się kolejne szkolenie w ramach programu Drogi Dla Natury.  Fundacja Ekorozwoju wraz z krakowską fundacją Aeris Futoro zorganizowała szkolenie dla urzędników w Gminie Zabierzów. Spotkanie to miało na celu promować zadrzewienia przydrożne. Program Drogi Dla Natury ma na celu ochronę alei i szpalerów coraz rzadziej spotykanych w naszym krajobrazie.

W ramach szkoleń wykłady prowadzili:
Jarosław Tabor, Tomasz Jaworski, Przemysł Szwałko oraz ja: Anna Becker i moja przyjaciółka, również architekt krajobrazu – Katarzyna Mucha.
Podczas szkoleń opowiadałyśmy o Ochronie drzew w procesie inwestycyjnym, o Prawidłowym sposobie napisania specyfikacji, oraz opowiadałyśmy o zasadach Projektowania alei w otwartym krajobrazie. Spotkanie uzupełniła prezentacja “Komunikowanie kwestii związanych z drzewami społecznościom lokalnym – Partycypacja społeczna w podejmowaniu decyzji dotyczących drzew”. Podczas wykładu podkreślałyśmy wagę komunikowania się ze społeczeństwem urzędników podejmujących decyzję. Tu bardzo dziękujemy aktywnym krakowianom, którzy byli dla nas inspiracją. Podczas wykładu prezentowałyśmy aktywność mieszkańców głównie Krowodrzy, którzy w ostatnich latach z różnym skutkiem walczą o zieleń w swojej dzielnicy. Podczas szkoleń przytaczałyśmy historię:
– walkę o aleję lip –  Aleja Trzeciego Maja w Krakowie
– walkę o powstrzymanie zabudowy Młynówki Królewskiej
– walkę o powstrzymanie zabudowy Park im. Wincentego á Paulo

Więcej o szkoleniach: http://aleje.org.pl/o-alejach/dzialania/113-relacja-ze-szkolenia-w-zabierzowie